03-03-2016
Tago Architects’den Yeni Bir Yaşam Önerisi: Queen Central Park

Tago Architects’den Yeni Bir Yaşam Önerisi: Queen Central Park

Türkiye’de ve dünyada birçok başarılı mimari projeye imza atan Tago Architects tarafından tasarlanan Queen Central Park, İstanbul'un şehir merkezinde anıtsal formu ile bölgeye yeni bir kimlik kazandırıyor. Şehrin odağı haline gelecek bir yaşam önerisi sunan, İstanbul'un modern yüzünün temsil edileceği, yenilikçi ve yüksek kalitede bir yaşamı hedefleyen proje, ‘HIGHLIFE’ konseptiyle kullanıcıların şehir hayatından beklentilerini karşılayan sosyal donatılar ile kullanıma sunulacak.

 

İnşası 2018 yılında sona ermesi planlanan ve Tago Architects tarafından tasarlanan yüksek yapı projesi Queen Central Park, çeşitli daire tipleri ve aynı daire tiplerinin farklı büyüklüklerde tasarımı sayesinde kullanıcıya seçme olanağı vermesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Proje, ticari alandan uzaklaştırılarak düzenlenen peyzajla bütünleşmiş sosyal alanlarının vaat ettiği kaliteli şehir yaşamı ile göz dolduruyor. Sinpaş Gyo ile Tago Architects işbirliğinden doğan yenilikçi tasarım, diğer rezidans yapılarından farklılaşarak sahip olduğu İstanbul Boğazı ve Haliç manzarasını balkon tasarımı ile değerlendirmesiyle kullanıcıları için doğal havalandırma imkanı yaratıyor. Özellikle Haliç olmak üzere geniş bir deniz ve şehir manzarasına hâkim olan Queen Central Park, insan akışının yol seviyesine etkisi düşünülerek, yaya hareketleri desteklenmiş ve yapı-kullanıcı bütünlüğü sağlanmış bir proje olmasıyla önem kazanıyor.

Şehir içindeki algısı farklı ölçeklerde değerlendirilerek tasarlanan ticari işlevli zemin katı ve 48 konut katı, 10 bodrum katıyla beraber olmak üzere 50 katlı Queen Central Park’ta, yüksek yapıların genel karakteristiğindeki algılayan ve algılanan ilişkisi dört ana boyutta ele alındığı görülüyor. 


Yükleniyor...
Yükleniyor...