09-02-2016
Canon’un Geniş Format Yazıcılar Ürün İş Geliştirme Yöneticisi Tamer Kuş: ''Eşsiz nitelikte geniş bir ürün portföyüne sahibiz”

Canon’un Geniş Format Yazıcılar Ürün İş Geliştirme Yöneticisi Tamer Kuş: ''Eşsiz nitelikte geniş bir ürün portföyüne sahibiz”

Son çıkan profesyonel baskı ürünleriyle FESPA Eurasia’da boy gösteren Canon’un Geniş Format Yazıcılar Ürün İş Geliştirme Yöneticisi Tamer Kuş ile Canon’un Türkiye’ye girişini vepazara sunduğu ürünleri konuşarak, Canon’u diğer firmalardan farklı kılan özelliklerini sıraladık.

 

Kısaca Canon’un Türkiye’ye giriş hikâyesini anlatabilir misiniz? Ne zaman, özellikle hangi ürün segmentiyle sektöre girdi ve şu anda Türkiye’de pazara sunduğu ürünler nelerdir?

Canon Avrupa; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika çapında (EMEA) 116 ülkede temsilcilikleri bulunan ve 17.000’den fazla çalışanı istihdam eden Canon Inc. kuruluşunun bölgesel satış ve pazarlama operasyonudur. Tüketiciye en üstün kalitede fotoğraf makinesini sağlamak hedefiyle 1937 yılında kurulan Canon’un Görüntünün Gücü’nü arttırmak için gösterdiği azimli çaba, teknolojisini diğer birçok pazarda genişlettiği gibi onu kişi ve kurumların görüntü ve bilgi teknolojisi ihtiyaçlarına çözüm sağlayan bir dünya lideri haline getirmiştir. 

Canon'un sunduğu çözüm hizmetleri, dijital kompakt fotoğraf makinelerinden SLR makinelerine, televizyon yayını lenslerden portatif X-ray makinelerine ve çok işlevli ve üretim yazıcılarına kadar geniş bir ürün yelpazesini kapsamaktadır. Canon, müşterilerinin yaratıcı ihtiyaçlarını karşılayacak en zengin ve yenilikçi ürünleri ve hizmetleri sunmak amacıyla ağırlıklı olarak Ar-Ge alanına yatırım yapmaktadır. Canon, amatör fotoğrafçılardan profesyonel baskı şirketlerine kadar her bir müşterisinin görüntülemeyle ilişkili her türlü tutkusunun hayata geçirilmesini sağlamaktadır. Canon’un kurumsal felsefesi olan Kyosei ‘ortak fayda için yaşamak ve çalışmak’ anlamına gelmektedir.

Canon Avrupa, EMEA ülkelerinde çevresel etkisini asgari düzeye indirmeye odaklanarak ve müşterilerinin Canon ürünleri, çözümleri ve hizmetlerinde çevre duyarlılığına sahip olmasını destekleyerek sürdürülebilir işletme büyümesi elde etmek üzere çalışmaktadır. Canon, birinci sınıf çevresel etki yönetimi standardına sahip olduğunun bir göstergesi olan ISO 14001 küresel sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

 

Canon dünyada ve sonrasında Türkiye’de, ne zamandan beri yapı sektörüne, inşaat, mimarlık ve yapı teknolojileri alanına yönelik ürünler üretiyor? Bu ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

 

Canon uzun zamandır bu sektörlere yönelik ürünler üretiyor. Türkiye gibi büyüyen ülkelerde bu tarz ürünlere ve çıktı üretimine ihtiyaç artmaktadır. Océ geniş format ürünlerle birlikte küçük, orta ve büyük çalışma gruplarına yönelik sunabileceğimiz ürün ağı genişlemiştir. Son kullanıcıya sunabildiğimiz çözüm sayısı ciddi şekilde arttı ve bunu pazar paylarından çok net anlamaktayız. Geniş format baskı çözümleri ile dünya, Avrupa ve Türkiye’de yenilikçi, müşteri odaklı ve pazar lideri olarak devam etmek temel hedefimizdir.

 

Geçtiğimiz aylarda, son çıkan profesyonel baskı ürünlerinizle FESPA Eurasia’da boy gösterdiniz. Buradan hareketle; İmagePRESS C600i, imagePROGRAF8400s, imagePROGRAF 785 ve CanonColorwave 910 modelleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz? Bu makinalar mimarlık, mühendislik ve inşaat şirketlerine hangi imkânları sunuyor?

 

Türkiye’de lansmanını yeni yaptığımız ColorWave 910 renkli A0 veya plan kopya olarak tanımladığımız baskı çözümünü ziyaretçilerle buluşturduk. ColorWave 910 yüksek hızlı, renkli, tek geçişli mürekkep püskürtmeli baskı çözümümüz ağırlıklı copycenter, üretim tesisleri, belediyeler, büyük ölçekli mimarlık firmaları için tasarlanmıştır. Dakikada 18 metre renkli A0 veya plan kopya ile yüksek hızda çizim (CAD) ve poster almak mümkündür. ColorWave 910 mevcut kafa yapısındaki (Memjet) olumsuzluklardan dolayı gerekli olan iyileştirmelerden sonra hem son kullanıcın hem CanonEurasia’nın uzun süredir beklediği çözümü tanıttık. Ziyaretçilerimizin geri bildirimleri ve beklentilerini kalite açısından karşıladığı bilgisi gelecek için ümit vericiydi.

 

ColorWave 910’un dışında UV flatbed yazıcı çözümleri müşterilere tanıtmaktayız. UV sınıfında her ne kadar yeni olmasa da Arizona ürünümüz aşırı ilgi görüyor. Arizona cam, fayans, seramik, ahşap, lenticular gibi birçok farklı düz ve sert malzemelere baskı yapabiliyor. Arizona serisi UV flatbed yazıcılar sert veya esnek malzemeler üzerine yüksek kaliteli baskılar için idealdir. İsteğe bağlı olarak beyaz mürekkep ve/veya vernikle donatılan standart veya ekstra geniş tablo boyutu seçenekleri mevcut. Türkiye’deki baskı üreticileri UV pazarını yeni keşfetmeye başlıyorlar. Bu pazarda müşterilerine farklı baskı çözüm sunabilecekleri UV yazıcılar var. Canon UV pazarında Arizona ile yıllardır yer alıyor ve satışlarını gün geçtikçe artırıyor. Türkiye’de UV pazarının gün geçtikçe büyüdüğünü görmekteyiz ve müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmek için farklı hız ve tabla boyutlu modellerimizi müşterilere tanıtmaktayız. Bu sene Aralık ayı içerisinde 22’nci Arizona kurulumunu gerçekleştireceğiz.

 

FESPA Eurasia’da beklediğiniz ilgili gördünüz mü? Ziyaretçilerin geri dönüşleri, yorumları nasıl oldu?

 

İkinci defa Canon ve Océ birleşmesinden sonra ürün portföyünü ve gücümüzü Fespa’da gösterme imkânımız oluştu. Fespa’da odak noktası UV Flatbed Arizona baskı makinesi idi. Bütün konseptimizi Geniş Format Baskı Çözümleri etrafına inşa ettik ve farklı güçlü ürünlerimizle Fespa’da yer aldık. Arizona 460GT’nin dışında Canon ve Océ geniş format baskı çözümleri, renkli ve siyah beyaz dijital baskı çözümlerimizle yer aldık. Fespa bizim adımıza gayet başarılı geçti diyebilirim. Standımıza ve ürünlerimize ilgi çok yoğundu ve güzel sonuçlarla ulaştık. 2016 yılı için pozitif dönüşler aldık. Canon 2016 yılında fuar katılımları ve yeni ürünlerle ses getirmeye devam edecektir.

Canon olarak geniş format yazıcılarınızla kendinizi sektörde nasıl bir konumda görüyorsunuz? Bu anlamda ileriye dönük projeleriniz, varsa yeni ürün çalışmalarınız ve hedefleriniz konusunda da bilgi almak isteriz.

 

Canon geniş format ve Oce geniş format yazıcılarımız sektörümüzde marka bilinirliği, güvenilirliği ve kalitesi ile ön planda olan ürünlerdir. Her yıl geniş format pazarında büyümeye ve yeni pazarlarda boy göstermeye devam edeceğiz. Sektörde eşsiz ürün portföyüne sahibiz ve her müşteri ortamı veya iş akışı için bir Canon çözümümüz bulunuyor. Gelecek zamanlarda renkli baskıların sayısı gittikçe artacak ve bu büyüyen pazarda Canon çözümleri yer almaya devam edecek.

Sormak istediğim diğer bir detay da satış sonrası hizmetleriniz hakkında. Satın alınan bir ürününüzün kurulumu ve kullanımı noktasında teknik bilgi desteği ya da herhangi bir arıza durumunda teknik servis hizmeti veriyor musunuz? Satış sonrası hizmetleriniz noktasında da bilgi verebilir misiniz?

 

Son kullanıcı satın aldıktan sonra Canon veya İş Ortakları kurulumu ve eğitimi gerçekleştirir. Türkiye’nin her noktasında kullanıcının iş akışına göre renk yönetimi ve kullanım teknik desteği verebiliyoruz.

Farklı markalarla benzer ürünleri üreten firmalar mevcut. Canon’u diğerlerinden farklı kılan özellikleri nelerdir? Müşteri neden sizi tercih etmeli?

 

Eşsiz nitelikte geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Son kullanıcının iş akışına göre farklı çözümler sunabiliyoruz.

 

Bizi rakiplerimizden farklı kılan özelliklerimizden bazılarını sıralamak gerekirse;

·                    Üretkenlik

·                    Baskı kalitesi

·                    Devamlı baskıda daha hızlı çıktı

·                    Yüksek kapasiteli kartuş tankı

·                    Kullanıla bilinirlik

·                    Daha düşük yatırım maliyeti

·                    Daha düşük baskı maliyeti

·                    Baskı esnasında kartuş değişimi

·                    Medya yükleme

 

 

 

 

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...