25-05-2016
RoyalGarden Kartal Residence, Gri Su Sistemi Uygulamasına Başlıyor

RoyalGarden Kartal Residence, Gri Su Sistemi Uygulamasına Başlıyor

Geleceğe yatırım yapan inşaat firmaları doğal kaynakları etkin kullanmaya başladı. 12 bin metrekare peyzaj alanı bulunan RoyalGarden Kartal Residence’dada gri su sistemi uygulaması yapılacak ve atık sular bahçe kullanımında yeniden değerlenecek. Su tüketimi azalan projede aidatlar da düşük olacak.

 

RoyalGarden Kartal Residence’da tuvaletlerde kullanılan sular hariç, banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların arıtılmasıyla elde edilen gri su sistemi ile doğa dostu projelerine yenisini ekledi. Daire içinde kullanılan atık sular arıtılarak peyzaj sulamasında kullanılacak. Böylece su israfının da önüne geçilecek ve aynı zamanda peyzaj için kullanılacak sudan tasarruf edilecek.

Çehreli, “Biz 4 duvar inşa etmiyoruz”

Gri su uygulaması ile su tasarrufu sağlamanın yanı sıra konut alıcısının cebinden çıkacak aidat bedelinin de azalacağını söyleyenRoyalGroup Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli,Dünya nüfusunun giderek arttığını ve artan nüfusla birlikte kıt kaynakların daha etkin kullanılması gerektiğini dile getirdi. Çehreli, “Biz 4 duvar inşa etmiyoruz. Yaşayan ve geleceğe göğüs geren projelere imza atıyoruz. Gelecekte su problemi yaşamamak için suda cimri ve verimli projeler üretmek de bizim görevimiz. Bu bilinçle hareket ettiğimiz için gri su uygulamasını başlattık. Bunu ilk uyguladığımız proje RoyalGarden Kartal Residence oldu. Çünkü burada 12 bin metrekare peyzaj alanı var ve bu alanın günlük su ihtiyacı 50 ton.” diye belirtti. Konut alıcısının geniş yeşil alanı olan projelere rağbet gösterdiğine dikkat çeken Çehreli, “Yeşil alanı büyük olan projelerde su israfının yanı sıra aidatlar da yükseliyor. Bu su ihtiyacını, yeraltı suyundan ya da şebekeden kullanmak zorundasınız; ancak bunun maliyeti yüksek. Bu sebeple biz de projede gri su sistemine yer verdik. Banyo ve mutfakta kullanılan suyu arıtarak, peyzaj alanını sulamak için kullanabileceğiz. Biz hem az su tüketimi yapalım hem de aidatlar düşük olsun felsefesiyle gri su yatırımına girdik.” şeklinde konuştu.

Kartal sahiline ve marinaya yakın bir konumda olan RoyalGarden Kartal Residence, iki blokta toplam 374 bağımsız birimden oluşuyor. E5, metro, Sabiha Gökçen Havalimanı gibi toplu taşıma araçlarına yakın mesafede yer alan projenin donatıları arasında havuz, kadın ve erkekler için ayrı spa merkezi, çocuklar için oyun parkı, müzik ve hobi odaları bulunuyor. Tavan yüksekliği 3,5 metre olan daireler 1+1’den 5+1’e çeşitlilik gösteriyor.

 

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...