02-06-2016
Ödüllü Tasarımlarla Desteklenmiş Özgün Bir Deneyim: Hilton GardenInn / Trabzon

Ödüllü Tasarımlarla Desteklenmiş Özgün Bir Deneyim: Hilton GardenInn / Trabzon

Uluslararası alanda en prestijli ve geniş turizm ağına sahip Hilton grubunun bir üyesi olan Hilton GardenInn/ Trabzon, marka genelinde misafirlerine sağladığı lüks ve özgün otel deneyimini iç mekanlarda tercih ettiği özel tasarımlarla da destekliyor. 17.096 m2 alan üzerine kurulu tesistetoplantı odalarından, çalışma alanlarına; lobiden dinlenme bölgelerine kadar birçok noktada Koleksiyon’unturizm sektörüne yönelik geliştirdiği ürünlereyer veriliyor.

 

40 yılı aşkın deneyimiyle eğitim, kamu, turizm gibi çok çeşitli sektörlere yönelik yenilikçi öneriler sunan Koleksiyon,Hilton GardenInn/ Trabzon ile gerçekleştirdiği iş birliğiyletasarımlarını gerek tatil gerekse de iş için bölgeyi ziyaret eden otel misafirleriylebuluşturuyor. Uluslararası alanda değerli bir konuma sahip olan Hilton zincirinin bir halkası Hilton GardenInn / Trabzon servis kadar iç mekan tasarımına da verdiği değerle otel deneyimini üst seviyelerde tutmayı amaçlıyor.

190’ı aşkın lüks konaklama odası, konferans salonu, fitness/bakım merkezi ve deniz kenarındaki konumuyla kısa sürede bölgenin önemli turizm noktası haline gelen tesiste kutlamalardan iş odaklı organizasyonlara kadar geniş bir yelpazeyi karşılayacak imkanlar sunuluyor.Ayrıca yapının çevre ile uyumlu olması için cephe kaplamalarında doğal taş malzeme ve traverten kullanılması da dikkat çekiyor. Yine binanın dış cephesinde ve otelin genel mekanlarında yöre sanatçıları tarafından bölgeye özgü olarak yapılmış heykel ve rölyefler yer alıyor.

Koleksiyon’danTasarım Ödüllü Dokunuşlar

Hilton GardenInn/ Trabzon’dagiriş ve karşılama alanlarında ünlü İtalyan tasarım ofisi Studio Kairos tarafından Koleksiyon için tasarlanmış ve uluslararası Red-Dot tasarım ödülüne sahip Halia berjere yer veriliyor. Peri kanatlarından esinlenilerek tasarlanmış bu berjerin yüksek ve alçak sırtlı tipleri farklı alanlarda tercih ediliyor. Bu ürünle birlikte Faruk Malhan tasarımı Babil Serdiyar kanepe, Ova ve Guamba sehpalar kullanılıyor. Ortak alanlarda tercih edilen diğer ürünler arasında Amoroso berjer, Hanedan kanepe, Suri puf ve Madrigal sehpa bulunuyor.

 

Yemek alanlarında ise Guamba masalara bazen Ianusbazen de Pera ve Miranda sandalyeler eşlik ediyor. Toplantı salonlarında ise bir başka ödüllü Koleksiyon ofis koltuğu Tola yer alıyor. Uluslararası tasarım dünyasının önemli ikonlarındanRed-Dot ve iF Ürün Tasarım ödülleri ile birlikte çok yakında zamanda sürdürülebilirlik ve çevre kriterlerine göre verilen GreenGood Design ödülünü almaya hak kazanan bu ürünün seçilmiş olması projedeki genel yenilikçi yaklaşımla paralellik taşıyor. Farklı çalışma bölgelerinde ise Koleksiyon’undiğer ofis koltuğu serilerinden Dastan ve Tristan kullanılıyor. Masa sistemi olarak ise Faruk Malhan tasarımı Altar veSwan tercih ediliyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...