27-06-2016
Afrika'nın En Büyük Toptancı Hali’ne DM Yatırım İnşaat İmzası

Afrika'nın En Büyük Toptancı Hali’ne DM Yatırım İnşaat İmzası

Doğanlar Yatırım Holding ve Miller Holding ortaklığında kurulan DM Yatırım İnşaat’ın Senegal’de inşa edeceği toptancı hali kompleksi, lojistik merkezi ve mobilya fabrikası projelerinin temelleri atıldı.

 

Doğanlar Yatırım Holding ve Miller Holding ortaklığında kurulan DM Yatırım İnşaat’ın Senegal Dakar'da inşa edeceği toptancı hali kompleksi, lojistik merkezi ve mobilya fabrikasının temel atma törenine, Senegal Cumhurbaşkanı MackySall, Senegal Başbakanı Muhammed Bun Abdullah Dionne, Senegal hükümet yetkilileri, Dakar Türkiye Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı, DM Yatırım İnşaat’ın kurucuları İsmail Doğan ve Mert Mildon, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Doğan ve Murat Doğan, Senegalli bürokratlar ve çok sayıda davetlinin katıldı.

197 bin metrekaresi açık, 54 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 251 bin metrekareye sahip olacak olanhal kompleksi, en son teknolojiler kullanılarak inşa edilecek.Afrika'nın en büyük toptancı hali olma özelliği taşıyacak, komşu ülkelerin Senegal ile olan ticaret hacmini artıracak ve Senegal'in ekonomik kalkınmasına büyük fayda sağlayacak olan hal kompleksinin, Dakar'daki trafiğin düzenlenmesi amacıyla inşa edilecek olan ve tırların topluca bekleme yapabileceği lojistik merkezi ise 44 bin metrekarelik alana sahip olacak.

 

Afrika’nın en büyük mobilya fabrikası kuruluyor

Aynı törende hal kompleksi ve lojistik merkeziyle birlikte, DM Yatırım İnşaat'ın üçüncü bir projesi olan mobilya fabrikasının da temellerini de atıldı. Mobilya fabrikası üretime geçmesiyle sağlanan istihdam sadece fabrika çatısı altında değil alt taşeronlara ve küçük atölyelere de önemli fırsatlar sunacak. Fabrika, ahşap üreticisinden çelik üreticisine; sünger imalatçısından kumaşçısına kadar birçok alt sektöre gelir yaratırken, üretilen mobilyalar ise tüm Afrika ülkelerine ihraç edilecek.

 

 

 

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...