27-06-2016
Daikin Bir İlki Daha Başardı

Daikin Bir İlki Daha Başardı

Daikin, Belçika fabrikasında üretilen Altherma, SkyAir ve VRV cihazları da dâhil olmak üzere, ürünleri için BES 6001 sertifikası almayı başaran ilk HVAC üreticisi oldu.

 

İklimlendirme sektörünün yenilikçi ve öncü şirketi Daikin, iklimlendirme sistemlerinde küresel ısınmanın etkilerini en aza indirmek ve sürdürülebilirliği sağlamak için yürüttüğü çalışmalar ile sektörüne yön vermeye devam ediyor.Bu misyonunu iklimlendirme sektöründe bir ilke imza atarak bir kez daha tescilleyen Daikin, İngiltere Yapı Araştırma Kurumu (BRE) tarafından sosyal ve çevresel açıdan sorumlu tedarikçileri kullanan şirketlere verilen iklimlendirme cihazlarına yönelik sorumlu temin edilme derecesini (BES 6001) almaya hak kazandı. Daikin UK Ltd. Mevzuat Uzmanı olan GrahamWeight, Daikin’in elde ettiği başarıyı şu sözlerle açıkladı: “Bu sertifikayı almış olmamız, Daikin ürünleri için oldukça önemli bir kazanımdır.  Geçen son on yıl içerisinde toplumsal ve çevresel performansımızı artırmaya ve bu konuda geliştirdiğimiz iyileştirmeleri son kullanıcıya aktarmaya yatırım yaptık. BES 6001 standardı bir dizi tedarik zinciri yönetim uygulaması ile kendi çevre ve sosyal performansımızı tek bir tutarlı çerçeve içerisinde düzenlememize izin verdi ve sonucunda müşterilerimizi BREEAM içinde desteklememize olanak verdi. “Çok İyi” derecesi sorumlu kaynak kullanımında endüstride rakipsiz bir pozisyona ulaştığımızı göstermenin yanı sıra gelişmeyi sürdürebileceğimiz alanlara da ışık tutuyor.”

“Daikin’in bu başarısı inşaat ürünleri sektörü için bir önemli bir dönüm noktası”

Daikin’in bu başarısına ilişkin bir açıklama yapan İngiltere Yapı Araştırma Kurumu (BRE) Sorumlu Tedarik Başkanı Dr. ShamirGhumra ise şu ifadeleri kullandı: “Daikin’in bu başarısı inşaat ürünleri sektörü için bir önemli bir dönüm noktası.  BES 6001 standardının ilk uygulayıcıları daha kısa ve daha az karmaşık tedarik zincirlerine sahipti. Daikin Belçika'da üretilen iklimlendirme ürünlerinin pek çok aksamını değerlendirerek sorumlu kaynak kullanımına gerçekten bağlılık gösterdi ve sertifikanın karmaşık yapıları bulunan ürünler için de alınabileceğini kanıtladı.”

 

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...