05-09-2016
Business İstanbul ile Ofislere İdeal Bir Altyapı

Business İstanbul ile Ofislere İdeal Bir Altyapı

Business İstanbul, akıllı bina altyapısı ve son teknoloji ürünü otomasyon sistemleri ile firmalara enerjiden tasarruf sağlayan, yüksek verimli ve üst düzey güvenlikli bir çalışma ortamı sunuyor. Projede, tüm otomasyon sistemlerinin entegre edilmesi ve tek merkezden yönetilmesiyle ofislere ideal bir altyapı sağlanıyor.

Göztepe E-5 üzerinde, kent yaşamının merkezi konumunda, mimari tasarımı ve ileri teknolojik ofis donanımı olan Business İstanbul, akıllı bina altyapısı ve otomasyon sistemleri ile şirketlere önemli avantajlar sağlıyor. Business İstanbul'un bina otomasyon ve yönetim sistemleri, ısıtma, soğutma, havalandırma sistemleri, jeneratör, hidrofor, VRV-VRF sistemleri, fan coiller, VAV'ler, aydınlatma, otopark, CO gaz izleme ve egzost kontrol sistemleri gibi farklı elektromekanik sistemlerin tek bir merkezden kontrolü, izlenmesi ve raporlanmasını kapsıyor. Ayrıca kapalı devre televizyon (CCTV), kartlı geçiş, yangın algılama gibi güvenlik sistemleriyle de entegre edilerek tek merkezden yönetimle maksimum verimlilikte denetim sağlanıyor.

 

Business İstanbul'un otomasyon sistemleri kapsamında enerji ölçme ve izleme yapılarak ortak alanlardaki panoların enerji sarfiyatları sürekli olarak kontrol edilecek. Ortak alan sayaçlarından paylaşımlar belirlenerek gereksiz yere çalışan ekipmanlar tespit edilecek, mesai saatleri dışında çalışan ekipmanlar belirlenerek enerji sarfiyatının önüne geçilecek. Aydınlatma otomasyonunda otopark, peyzaj, iç ve dış mimari aydınlatma sistemleri zaman, ortam ışık şiddeti ve kullanım yoğunluğuna göre otomatik olarak kontrol edilerek Business İstanbul'un işletme maliyetlerinde tasarruf ve tam kontrol sağlanacak. Business İstanbul'un mekanik otomasyon sistemlerinde ise tüm mekanik ekipmanların kumandası ve izlenmesi mümkün olacak. Klima santralleri, egzost fanları, pompalar, hidroforlar ve diğer tüm ekipmanlar tek merkezden kontrol edilerek olası sorunlara anında müdahale etme imkanı sağlanırken, enerji giderleri minumum düzeye düşürülecek.

 

Kesintisiz iletişim, hızlı iç trafik

Business İstanbul'da ofis çalışanlarına kesintisiz iletişim altyapısı oluşturmak amacıyla indoor anten sistemi de kurulacak. Sistem sayesinde toprak seviyesinden altı kat aşağıda dahi telefon görüşmesi yapmak mümkün olacak. Bununla birlikte, Business İstanbul'un A ve B blok zemin katlarında yer alan asansörler için oluşturulan Seçilmiş Destinasyona Yönlendirme Sistemi (DSS) sayesinde, erişilmesi istenilen kata en hızlı erişimi sağlayan uygun asansöre otomatik yönlendirme yapılarak bina iç trafiği rahatlatılacak ve hızlı ulaşım sağlanacak. Güvenlik otomasyonları arasında yer alan Adresli Algılama Yangın Sisteminde ise dedektörlerin otomatik olarak takip edilmesiyle yangının hangi ofiste çıktığı anında tespit edilerek bina yönetimince uyarı ve müdahale hızla yapılabilecek.

 

Türkiye'nin en büyük A plus ofis projesi olma özelliğini taşıyan Business İstanbul altı blok halinde tek seferde inşa ediliyor ve 270 bin m² inşaat alanında 150 bin m² kiralanabilir alana sahip bulunuyor. Yapımı hızla süren proje, 2017 Haziran ayında tamamlanarak iş dünyasına hizmet vermeye başlayacak.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...