05-09-2016
“DemirDöküm,Türk tüketicisini sektöründe birçok ilkle tanıştırmıştır”

“DemirDöküm,Türk tüketicisini sektöründe birçok ilkle tanıştırmıştır”

Üstün özellikleri ile tüm Dünya’nın tercih ettiği; sınıfında en yüksek kaliteye sahip panel radyatörleri ürettiklerini vurgulayan Türk DemirDöküm Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, panel radyatörler hakkında şu bilgileri aktarıyor: “Panel radyatörlerde konveksiyon ısı transferi, konvektör adı verilen ve su kanallarına kaynatılan yapı sayesinde meydana gelir. DemirDöküm Panel Plus Radyatörler 25 mm hatvesi sayesinde maksimum konvektör yüzey alanına ve dolayısıyla maksimum ısıl güce sahiptir.” 25 hatveli Plus radyatörün Türkiye’de sadece DemirDöküm tarafından üretildiğinin altını çizen Ertuna: “DemirDöküm Panel Plus Radyatörler Türkiye’nin en yüksek ısıl güçlü panel radyatörlerindendir. DemirDöküm radyatörler, 25 mm hatve ile birlikte 33 mm hatvesi de bulunun geniş bir ürün portföyüne sahiptir.” diye konuşuyor.

 

DemirDöküm’ün kuruluşundan bu güne geçen süre içerisinde Türk sanayisinin gelişmesine katkılarından bahseder misiniz?
DemirDöküm resmi olarak 1954 yılında kurulmuştur. 62 yıl önce Türkiye’nin sanayileşme adımlarının atılmaya başlandığı yıllarda faaliyete geçmiş ve bu sayede Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bu güne gelinceye kadar ki bütün iniş ve çıkışlarını yaşamış olan bir şirkettir. Türk tüketicisini sektöründe birçok ilkle tanıştırmıştır; döküm radyatör, panel radyatör, şofben ve daha birçok ürünün yanı sıra ilk kombi de Aden adıyla, Türk mühendisleri tarafından geliştirilmiş ve DemirDöküm tarafından üretilmiştir.

DemirDöküm kurulduğu yıldan beri hem Türk özel sektörüne hem de kendi sektörüne öncülük etmiş bir markadır ve her zaman da bu misyonunu devam ettirecektir.

Radyatörlerinizi konuşalım… DemirDöküm radyatörlerinin diğer firmaların radyatörlerinden farkı nedir?
Radyatörler DemirDöküm’ün en önemli ürünlerinden biridir. 1958 yılında Silahtarağa’daki fabrikada ilk üretilen ürün döküm radyatördür ve daha o yıllarda DemirDöküm Türk özel sektörüne öncülük etmeye başlamıştır.Sonrasında ise döküm radyatörlerden panel radyatörlere kadar uzanan bir yolculuktan söz konusudur.

Günümüzde, DemirDöküm’ün 62 yıllık tecrübesiyle, alanındaki en modern üretim tesislerinden bir olan Bozüyük fabrikasında üretilen DemirDöküm Panel Radyatörler, üstün özellikleri ile tüm Dünya’nın tercih ettiği; sınıfında en yüksek kaliteye sahip panel radyatörlerindendir.Panel radyatörlerde konveksiyon ısı transferi, konvektör adı verilen ve su kanallarına kaynatılan yapı sayesinde meydana gelir. DemirDöküm Panel Plus Radyatörler 25 mm hatvesi sayesinde maksimum konvektör yüzey alanına ve dolayısıyla maksimum ısıl güce sahiptir. 25 hatveliPlus radyatör Türkiye’de sadece DemirDöküm tarafından üretilmektedir. Bu nedenle, DemirDöküm Panel Plus Radyatörler Türkiye’nin en yüksek ısıl güçlü panel radyatörlerindendir. DemirDöküm radyatörler, 25 mm hatve ile birlikte 33 mm hatvesi de bulunun geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

DemirDöküm Panel Radyatörler, zirkonyum ve Kataforez boya ile kaplanmaktadır. Türkiye’de radyatör üretiminde ilk olarak DemirDöküm tarafından kullanılan Kataforez astar boya teknolojisi, özellikle otomotiv ve beyaz eşya sektöründe uygulanmaktadır. Dünyanın en gelişmiş yüzey kaplama teknolojisi ile kaplanan DemirDöküm Panel Radyatörlerin korozyon dirençleri çok yüksektir.25 mm hatvesi ve kaynak kalitesi ile tüm radyatörler tek tek 13 bar basınç altında test edilmektedir. DemirDöküm Panel radyatörler 10 bar işletme basıncına sahiptir.

Üstün kalitesi ile DemirDöküm Panel Radyatörler, Türkiye’de 10 yıl garanti ile satışa sunulan ilk radyatördür.

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alalım…
DemirDöküm’ün kuvvetli yanlarından biri de satış sonrası hizmetler, yani servis ağıdır. Bu ağımızı da sürekli dinç ve güncel tutmaya çalışıyoruz. 2008’den itibaren başlattığımız ve VIP servis adını verdiğimiz bir projemiz var. Bu projede tüm servis ağımızı tamamen bu günkü teknolojiye uygun olarak, elektronik ortamlara adapte ettik. Firmaları ve personelleri, müşteri memnuniyeti odaklı olarak eğittik. Çünkü ürünlerde farklılaştırmaya gitmenin öneminin yanında hizmeti farklılaştırmak tüketici tarafından daha kolay anlaşılabiliyor ve daha faydası çok daha hızlı görülebiliyor. Biz DemirDöküm’de bunu sağladık. Aynı zamanda satış sonrası hizmetlerde VIP iş ortaklarımızın yanında belli bölgelerde kendi teknikerlerimizle kendi merkez servis yapımızı da kurmuş olduk.

Rakamlara bakacak olursak; 200 VIP yetkili servis noktamız ve bine yakın servis teknikerimiz bulunuyor. Tüketicilerimize 81 ilde, yılda yaklaşık 800 bin adet servis hizmeti veriyoruz.Tüketicilerimiz çağrı merkezimizile 7 gün 24 saat bize ulaşabilmektedir.

Günümüzde dijitalleşme gerek marka yönetiminde gerekse iş süreçlerinin yönetilmesinde çok önemli bir rol oynuyor. Biz de DemirDöküm olarak bu bakış açısı ile 200 VIP yetkili servislerimizin web sitesini, sundukları hizmeti mükemmelleştirmek adına yeniledik. VIP Yetkili Servis Web Sitelerimizde tüketicilerimizin yetkilendirilmemiş servislerden hizmet aldıklarında, kendileri ve sevdiklerinin güvenliği için risk yaratabilecek konularla alakalı bilgilendirmeler yapıyoruz.

Demir Club sistemi nedir? Üyelerine ne gibi avantajları sunuyor?
Demir Club, DemirDöküm ile DemirDöküm ürünlerini satan ve montajını yapan iş ortakları arasındaki ilişkiyi güçlendirmek ve ortak kazanımlar yaratmak üzere kurulmuş kademeli bir sadakat programıdır.DemirClub, içeriğinde kampanyalar, hediyeler, teknik ve mesleki eğitim, dokümantasyon gibi birçok bölümü barındıran, DemirDöküm satış kanallarının buluştuğu sistemin tamamıdır.

DemirDöküm’ün ürün kategorilerinden kombi, klima ve termosifon ürünlerini satan ve sattıkları ürünleri DemirClub portalı üzerinden servise yönlendiren firmalar, belli kademelerde puan kazanma, kazandıkları bu puanlarla da sektörün en geniş hediye katalogundançeşitli hediyeler kazanmaktadırlar.

DemirClub, üyelerine DemirDöküm ile ilgili ihtiyaç duydukları tüm bilgileri, en güncel haberleri, kampanyaları öğrenmelerinde yardımcı olmakta ve aynı zamanda organize edilen eğitimlere DemirClub üzerinden katılım taleplerini iletmelerine olanak sağlamaktadır.

Bu portal ile Demir Club üyeleri DemirDöküm ile doğrudan iletişim halindedir.


Yükleniyor...
Yükleniyor...