05-09-2016
Vaillant ile Kullanıcı Odaklı Çözümler

Vaillant ile Kullanıcı Odaklı Çözümler

Tasarruf noktasında, temel adımın konutun ısı izolasyonuniyi olması gerektiğini söyleyen VaillantSatış &Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu diğer adımları şöyle sıralıyor: “İkinci adım konuta uygun, doğru kombi ve sistem tercihidir. Bu noktada yüksek verimli tam yoğuşmalı kombiler ve buna uygun sistem seçimi ile yüksek tasarruf sağlanabilmektedir. Üçüncü adım kombiler ile birlikte akıllı termostatların kullanımı da ilave tasarruf sağlanmasıdır. Dördüncü ve son adım kombinin doğru ve bilinçli olarak kullanımı ile tasarruf edilmesidir. Yanlış kullanımlar beraberinde gereksiz yakıt tüketimini getirmektedir.”Karşılaşılan her türlü sorun karşısında konusunda uzman müşteri temsilcileriyle en kısa sürede problemlere cevap verdiklerini vurgulayan Kayaoğlu, yetkili servis ile ilgili tüm talepler içinde Vaillant Çözüm Merkez’inden yardım alınabileceğine dikkat çekiyor.

 

Vaillant denilince akla direk kombi geliyor haliyle… Kombi denildiğinde ise insanların aklı direk faturalara gidiyor… Peki, Vaillant enerji tasarrufu noktasında neler yapıyor?

Yakıt fiyatlarındaki artış,kış şartlarının ağır geçmesi, yaşadığımız binaların olumsuz özellikleri ve ürünlerin yanlış kullanımı, doğalgaz faturalarına olumsuz olarak yansımaktadır. Bu durum tüketicileri tasarruf yapmaya yönlendirmektedir. Ancak burada doğru yapılmayan tasarruf uygulamaları ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu anlamda tasarrufun bilinçli yapılması son derece önemli hale gelmektedir.  

Tasarruf noktasında temel adım, konutun ısıizolasyonun mutlaka iyi olmasıdır. Isı yalıtımı ile konutun enerjisi etkin bir şekilde korunarak, ekonomi sağlanmaktadır. Vaillant olarak enerji danışman kimliği ile yetkili satıcılarımızla bu konuda tüketicilerimizi bilinçlendirmekteyiz.

İkinci adım konuta uygun, doğru kombi ve sistem tercihidir. Bu noktada yüksek verimli tam yoğuşmalı kombiler ve buna uygun sistem seçimi ile yüksek tasarruf sağlanabilmektedir.  Kombinin mucidi Vaillant, tüketicilerimizin bu ihtiyacını sağlayacak verimli ürün sertifikalı geniş ürün gamına sahiptir. Ürünlerimizin 3 ana odak noktası;  çevreye duyarlılığı, dolayısıyla yakıt ekonomisi tasarrufu ve yüksek sıcak su konforudur. Örneğin enerji maliyetlerini düşürmek için dizayn edilen yeni nesil tam yoğuşmalı yüksek verimli ecoTEC5 kombilerimizVaillant’a özgü teknolojisi ile mekânın ısıtma yükünü kendisi algılayarak otomatik kapasite ayarı yapması sayesinde yüksek tasarruf sağlamaktadır. Tam yoğuşma teknolojisine sahip bu ürünlerimiz yakıtı en üst verimde kullanmaktadır.

Üçüncü adım kombiler ile birlikte akıllı termostatların kullanımı da ilave tasarruf sağlanmasıdır. Değişen dış hava şartları ve konutun ısı ihtiyaçlarına karşılık kombinin akıllı çalışmasını sağlayarak gereksiz yakıt kullanımının önüne geçilmektedir. Vaillant LCD ekranlı termostatların dışında, yeni ürünümüz e-RELAX akıllı termostadlar ile wi-fi bağlantılı akıllı cihazlar üzerinden (smartphone, tablet pc vb)  tasarrufa ilave olarak uzaktan kontrol etme konforu sunmaktayız.

Dördüncü ve son adım kombinin doğru ve bilinçli olarak kullanımı ile tasarruf edilmesidir.  Yanlış kullanımlar beraberinde gereksiz yakıt tüketimini getirmektedir. Vaillant olarak tüketicilerimize kombilerinin ilk devreye alma işleminden itibaren 7/24 çözüm merkezi ve akıllı servis organizasyonu ile tüm soru ve sorunlarında hizmet vermekteyiz.

Yenilenebilir enerji noktasında eğer konu kombilerse; güneş enerjili sistemleri ve ısı pompaları irdelemek gerekiyor. Vaillant, yenilenebilir enerjinin neresinde duruyor?

Konutların ısıtma ve sıcak su çözümünde yaygın olarak kombiler kullanılmaktadır. Kombilerin tasarruf ve verimlilik noktasında geldiği en üst teknoloji, tam yoğuşma teknolojisidir. Daha önceden belirttiğimiz gibi, gerek enerji maliyetleri gerekse çevre bilinci ile baktığımız zaman sadece cihaz değil, komple çözüm sunan sistemlerimizin verimini kombilere göre daha üst noktaya taşımamız gerekmektedir.  Burada yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan, ısı pompası ve güneş enerjisi sistemlerinin kullanımını ön plana çıkmaktadır. Ancak bu sistemleri daha yoğun ve etkin olarak kullanılması için, çıkan kanun ve mevzuatların teşvik edici noktaya gelmesi gerekmektedir.

Yenilenebilir enerji kullanımı ve sürdürülebilirlik şirket vizyonumuzunen temel parçasıdır.  Bugünün ve yarının dünyası için 140yılın aşan tarihimizle bu sorumluluğu taşıyoruz. Bu sorumluluk bilinci ile sürekli teknolojimizi geliştiriyoruz. Ürettiğimiz yenilenebilir enerjili ürünlerimizin dünyanınbirçok ülkesinde satışı yapılmaktadır. Türkiye’de özellikle hava kaynaklı inverter ısı pompaları,  güneş enerjili sistemler ve bunların entegre olduğuhibrit sistemlerin satışı ön plana çıkmaktadır. 

Vaillant olarak Enerji Danışmanı kimliği ile ErP verimli ürün sertifikasına sahip geniş yenilenebilir enerji kaynaklı ürün gamı ile tüketicinin bu konuda ihtiyaçları karşılayacak sistem ve hizmetlerini tüketicilerimize sunuyoruz.


Kullanıcı,Vaillant Çözüm Merkezi’ni arayarak karşılaştığı tüm sorunlarda çözüme ulaşabilir mi?
Vaillant Çözüm Merkezi'ne 444 2 888 numaralı telefondan 7 gün 24 saat kesintisiz ulaşabilir ya da web sitemizi ziyaret ederek müşteri temsilcilerimizden canlı yardım alabilirsiniz. Konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz sorularınıza en kısa sürede cevap vermektedir. Vaillant Çözüm Merkezi; karşılaştığınız teknik problemlerde servis teknikerlerinin gelmesine gerek kalmadan cihazınızın çalışır hale getirilmesi için yardımcı olmaktadır. İsterseniz hiç yorulmadan sadece bir telefon açarak cihazınızı garanti altına aldırabilirsiniz. Ayrıca Yetkili Servis ile ilgili tüm talepleriniz içinde Vaillant Çözüm Merkezimiz yardımcı olmaktadırlar.

Gelelim ek garanti işlemlerine… Belki çok klişe olacak ama kullanıcılar neden ek garanti anlaşması yaptırmalı?
Vaillantolarak, müşteri memnuniyeti ve yüksek ev konforu için servis hizmetlerini daha kaliteli bir şekilde tüketicilere sunmaktayız. Cihaza ek garanti yaptırarak korumak ve cihazdan daha uzun süreli verim almak tüketicilerin tercihine sunulmaktadır.

Vaillant’dayapılan ek garanti süresince talep edilen her arıza servisi için yedek parça, işçilik ve yol ücreti kullanıcıdan ayrıca talep edilmez. Ayrıca cihazın yapılan ek garanti süresine göre yılda bir kez olmak üzere ücretsiz genel bir kontrol ve temizliği yapılır. Ek Garantiler ile ilgili daha fazla bilgi almak veya Vaillant ayrıcalığını yaşamak için tüketiciler 444 2 888 numaradan Çözüm Merkezimizi arayabilir ya da kendilerine hizmet veren servis teknikerlerimiz ile görüşebilirler.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir ayrıntı var mı?
“Vaillant” markası olarak Türkiye’deki 24 yıllık tüketici memnuniyeti birikimimizi önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek ve tüm paydaşlarımız için tercih edilen marka olmak istiyoruz.  


Yükleniyor...
Yükleniyor...