06-09-2016
Standart İzolasyon Quickshingle’ı Satın Aldı

Standart İzolasyon Quickshingle’ı Satın Aldı

Su yalıtım sektörünün tanınmış membranüreticisi Standart İzolasyon A.Ş. yaptığı yeni yatırım ile hedefini daha da büyüttü.Standart İzolasyon A.Ş, sektörde desenli membran olarak bilinen, patentli olarak üretilen ilk ve tek marka olan Quickshingle’ısatın alarak, önemli bir yatırıma imza attı.

 

Desenli membran üretimi konusunun uzun yıllardır Ar-Ge ekipleriningündeminde bulunduğunu söyleyen Standart İzolasyon Genel Müdür Yardımcısı Levent Çeki, “Bu ürün modeli üzerinde çalışmalarımız son aşamasına gelmişti. Hatta bu süreçte, ürüne ilişkin olarak kendi Ar-Ge ekibimizin hazırlığını yaptığı patentleri de almıştık. Bu süreçte bu ürün üzerinde çokça denemelerimiz ve deneyimlerimiz oldu. Fizibilite çalışmalarımızı tamamladıktan sonra da, gerekliliğine inandığımız bu yatırımı gerçekleştiremeye karar verdik.Çünkü büyüyen ve sürekli büyümeyi hedeflemiş bir firma olarak, yeni yatırımlar yapmanın gerekliliğine inanıyoruz.” diye konuştu. Yaptıkları yatırımda etkili birkaç noktanın olduğunu dile getiren Çeki şunları kaydetti:“En başta, sahip olduğumuz kaynaklarımızı, yeteneklerimizi ve tecrübelerimizi, ihtisas sahibi olduğumuz alanda yatırıma dönüştürmeyi istedik. Yani öncelikle bildiğimiz işi yapmayı ve bu alanda sektörümüze daha fazla çözüm alternatifi sunmayı tercih ettik. Elbette ki, bu yatırımı yapmamızda, Quickshingle’ın patentli ilk ve tek ürün olmasının büyük önemi olmuştur. Bu nedenle böyle bir yatırımı gerçekleştirme kararı aldık. Ayrıca, bu yatırım ile Quickshingle’ın türevi yada muadili olabilecek bütün ürünlerin patentine sahip olma avantajını yakaladık.”

“Ar-Ge çalışmaları ile yeniliklere imza atacağız”

Standart İzolasyon A.Ş.’nin, Standart Membran markası ile bitümlü örtü grubunda bulunan her tip ürünü üretebildiğini aktaran Standart İzolasyon Genel Müdür Yardımcısı Çeki: “Standart İzolasyon, sektörde bulunmayan ve patenti kendisine ait olan birçok yeni bitümlü örtüyü de sektöre kazandırmıştır. Bu defa da patentli olarak üretilen sektördeki ilk ve tek desenli membran olan Quickshingle’ıpatent hakkı ile birlikte firma bünyemize katarak bu alandaki tüm patentlerimizi tamamlamış olduk.Bu yeni yatırım ile gücünü daha da arttıracak olan, Standart A.Ş. su yalıtımı konusunda sektörde önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlamış olacaktır. Quickshingle’ı bugün ki durumundan daha ileriye taşımayı planlarken, yapacağımız Ar-Ge çalışmaları ile bu alanda da yeniliklere imza atacağız. Bu yolda en büyük avantajımız, tecrübemiz, kalite ve yenilikçilik anlayışımız olacaktır.” ifadelerini kullanıyor.

Quickshingle’ın, muhteviyatı ve ürün teknik özellikleri bakımından, Standart İzolasyon’un kalite anlayışından alacağı desteği ve ürün kalitesi ile tüketicisine hissettireceğinin altını çizen Çeki, tesislerinde ilk başta Klasik, Altıgen, Dörtgen, Kiremit desenlerde ve farklı renklerdeQuickshingle üretileceğini ve bu dört farklı desen dışında, yeni desen çalışmalarının olacağını söylüyor.  Desenlemede başta üç boyutlu olmak üzere, çok boyutlu desen çalışmaları yapmayı da planladıklarının altını çizenÇeki, tesisteSimselfQuickshingle markası ile kendinden yapışkanlı(self- adhesive)Quickshingle üretiminin de yapılacağını vurguluyor.

Deneme üretimleri tamamlanan ve İstanbul Silivri’deki üretilen Quickshingle’ın Ağustos ayı içerisinde üretim hatlarındançıkmaya başladığı belirten Çeki,“Eylül ayının ilk haftası itibariyle Sim Quickshingle ürünlerimizin,bayilerimize dağıtımıbaşlayacaktır.” dedi.


Yükleniyor...
Yükleniyor...