09-09-2016
Yüzeylerde devrim yaratan yenilik: Dekton XGloss

Yüzeylerde devrim yaratan yenilik: Dekton XGloss

Çarpıcı kristal parlaklığı ile öne çıkan ve Cosentino’nun Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen Dekton XGloss, estetik yapıya ve üst düzey dayanıklılığa sahip


nyanın en büyük kuvars üreticisi olan Cosentino Group’ın geliştirdiği Dekton XGloss, yüzeylerde devrim yaratmayı hedefliyor. Dekton XGloss, gelişmiş nanoteknolojik işlemler ve mekanik parlatma tekniğiyle üretildi. Yüksek dayanıklılığa sahip olan Dekton XGloss, ışıltılı ve kristali andıran parlaklığı sahip. Cosentino Group’un Ar-Ge departmanının iki yılı aşkın yoğun çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve Nanocoating Process” adı verilen özel bir işlemle üretilen Dekton XGloss, bu teknolojisi sayesinde malzemenin diğer özellikleri değiştirilmeden ya da plakalara dış kaplama eklenmesine gerek kalmadan lekelere karşı da savunma sağlıyor.

Cosentino’ya özgü teknoloji 

Cosentino Group’un Ürün ve Yenilik Direktörü Valentín Tijeras Dekton XGloss’un piyasada sunulan parlak malzemelerin performanslarının beklenen düzeyde olmadığını fark etmeleri sonucu ortaya çıktığını belirterek, “Bu nedenle XGloss ürünümüzü, ışıltılı görünüm, sağlamlık ve lekelere karşı direnç ile bir araya getirerek geliştirdik. Bu ürünü farklı kılan; nanoparçacık işlemi ve mekanik parlatma yöntemi sayesinde gövdenin tamamı ile plaka yüzeylerinin entegre edilebilmesidir. Bu, daha sonradan uygulanan bir kaplama veya cila değil, Cosentino'ya özgü bir teknolojidir. Bu da ister iç ve dış mekânda, ister zemin, merdiven, dış cephe ya da duvar yüzeylerinde olsun Dekton'un her alanda kullanılabilir olduğunun bir göstergesi” dedi.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...