09-09-2016
Bosch ve Benfica Kulübü  ‘Geleceğin Stadyumu’ için bir arada

Bosch ve Benfica Kulübü ‘Geleceğin Stadyumu’ için bir arada

Bosch Güvenlik Sistemleri, gelişmiş entegrasyon çözümüyle Portekiz’in dünyaca ünlü kulübü Benfica için geleceğin ‘Estadio da Luz’ Stadyumunu yaratıyor.

 

Lizbon’un dünyaca ünlü Benfica takımına ve eğitim akademisine ev sahipliği yapan Estadio da Luz Stadyumu, her maçta 65.000 seyirci ve binlerce personeli ağırlıyor. Maç atmosferini bozmadan tüm bu insanların güvenliğini sağlamak ihtiyacından yola çıkan Benfica Kulübü, aynı zamanda üst düzey bir maç deneyimi yaşatmak için güvenlik, emniyet ve iletişim ürünleri alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Bosch ile bir araya geldi.

Bosch'un uzun soluklu, gelişmiş entegrasyon çözümü

Teknoloji, Nesnelerin İnterneti (IoT)yoluyla hızla gelişiyor; sensörler ve veriler giderek sanal ve gerçek dünyayı birbirine bağlıyor. Bosch’unEstadio da Luz Stadyumu için uzun soluklu bir çözüm sunduğu Bina Entegrasyon Sistemi (BIS), tüm sistemleri bir arada gösteren ekran ara yüzü sayesinde stadyum operatörlerine; ekipman performansı, yangın ve alarmları, erişim kontrolleri, video ve ses sistemlerini izleme imkanı veriyor.

Operatörler seçili alanlar için simultane olarak mesajları ya da arka plan müziklerini ayrı ayrı oynatabiliyor, önceden kaydedilmiş mesajları otomatik olarak devreye alabiliyor. Acil durumlarda mikrofonu ve hoparlörleri kullanarak, insanların binadan güvenli bir şekilde tahliye edilmesini sağlıyor.

Bosch panoramik kameraları ise salonlarda ve koridorlarda kör nokta bırakmayarak güvenliği yeni bir seviyeye taşıyor. Bu, video gözetimin zor olduğu kalabalık bölgelerde güvenlik operatörlerinin işini kolaylaştırıyor. Acil durumlarda operatörler canlı görüntüleri izleyip Genel Seslendirme sistemini kullanarak hızlı müdahale için rehberlik yapabiliyorlar.

Kulübün Altyapı ve Operasyon Müdürü JoséPedroRibeiro, “Bosch bize Geleceğin Stadyumu için uyumlu bir teknoloji çözümü sunuyor. Operatörlerimiz tek bir ekran ara yüzünü kullanarak kamera, geçiş, alarm ve oyunun kristal berraklığında sesini ya da acil durum mesajlarını takip edebiliyor. Bu da güvenliği sağlarken her şeyi çalışır durumda tutmayı kolaylaştırıyor. Bosch’upartner olarak seçtik, çünkü merkezi destek ve özel geliştirme ekiplerinin yanı sıra yerel çalışanları da projeye büyük ilgi gösteriyor. Nesnelerin İnterneti’nin tüm avantajlarından yararlanabileceğimize dair bizi temin ediyorlar. ‘Estadio da Luz’u Geleceğin Stadyumu yapma konusunda Bosch’a güvenmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Yükleniyor...
Yükleniyor...