30-09-2016
Paralel ve Devirmeli Sürme Sistemlerinde Yeni Dönemin Başlangıcı

Paralel ve Devirmeli Sürme Sistemlerinde Yeni Dönemin Başlangıcı

Roto, "Sürme" sistemlerinde "Yeni bir dönemin başlangıcı"nı ilan ediyor: Aralık 2016 tarihinde ,pencere ve kapı teknolojileri uzmanı Roto, "Patio Alversa" ile dünya çapında "Paralel sürme sistemlerineYeni Bakış Açısı Getiren Universal Aksesuar Sistemi"ni tanıtacak.

 

Patio Alversa nın geliştirilmesi, üretilmesi ve  lojistiği tüm adımlarıyla Roto’nun konusunda uzman kadroları tarafından yapılmaktadır.

PatioAlversa’nın en önemli müşteri faydası  üretim, depolama ve lojistik maliyetlerini sürdürebilir bir şekilde düşürüyor olmasıdır. Bunu da, universal merkezi kilit sistemi, universal kol ve modüler sürme sistemi ile sağlamaktadır.

"Minimal. Universal" bu ürün konseptinin ana fikrini en iyi şekilde özetlemektedir.Farklı versiyonlarda aynı merkezi kilit sisteminin kullanılması sektörde bir ilktir.Zaten milyonlarca kez kendisini kanıtlamış olan "NT" (PVC, ahşap) ve AL (alüminyum) aksesuarları bu sistemin bileşenleridir. Roto'nun açıklamalarına göre, bu bileşenler üretim hattında hızlı işlem sağlamaktadır. Ayrıca  tüm sistemde parça çeşitliliği gözle görülür bir şekilde azaltılmış ve bununla birlikte depolama kolaylaşmıştır.Aynı durum PatioAlversa’nın"Universal kol" özelliği için de geçerlidir. Her standart renkte temin edilebilir "Roto Line" ve "Roto Swing”kol grubu serileri Alversa ürün ailesinin bir parçasıdır.

"Patio Alversa"nın üçüncü tescilli özelliği modüler sürme sistemidir.Araba, makas ve ray seti gibi "Patio"ya özgü bileşenler ile, ispanyolet ve köşe dönüş gibi "NT" elemanları ve "AL" kilitleme aksesuarları birleşmektedir. Birbirine entegre çalışan montaj sistemi ve adımları kolay ve hızlı kurulum sağlar. Her bir bileşenin esnek bir şekilde değiştirilebilmesi, çeşitli havalandırma fonksiyonları da dahil paralel sürme sistemleri arasında hızlı ve pratik bir geçiş yapılabilmesini sağlar.

Bu özellik pazarda bir ilk olup, paralel sürme sistemi ve devirmeli havalandırma özelliklerini tek bir sistemde birleştirir.Bu yeni sistem "Universal" niteliğini tüm kullanım alanlarında da göstermektedir. Kullanım alanları -pencere, kapı, teras ve balkon geçişi, yaz ve kış bahçeleri, ofisler ve mutfaklardır. Karşılıklar ve kilitlenebilir kollar gibi isteğe bağlı olarak entegre edilebilen güvenlik bileşenleriözel hırsızlık ve güvenlik önlemi sağlar. Roto, paralel sürme çözümlerinde yüksek kullanım rahatlığını ön plana çıkarmaktadır.

Tek Ürün, Dört Akıllı Çözüm;

"KS"; havalandırmalı ve devirmeli sürme sistemiyken, "PS" ; gece havalandırmalı veya gece havalandırmasız olarak kullanılabilen bir paralel sürme sistemidir. "PS Air"manuel kumanda edilen ve devirmeli havalandırma özelliğine sahip bir paralel sürme sistemidir. "PS Air Com"kol yardımıyla rahatça kumanda edilebilen devirmeli havalandırma özelliğine sahip bir paralel sürme sistemidir. Böylece kanatlar 200 kg ağırlığa kadar minimal bir güçle kapatılabilir.

Tüm Patio Alversa serileri, aynı “NT” veya “AL” kilitleme sistemleriyle  Ahşap, PVC , Alüminyum veya PVC kanallı alüminyumstandart profillerinde kullanılabilir. Ayrıca hızlı ve güvenli montaj için makasın makas kapağına kolayca sabitlenmesini sağlamaktadır. 

Arabaların yükseklik ayarının kolaylığı, pratikte bir çok açıdan avantaj getirmektedir. Tüm Alversa serisine ait araba setlerinde -2 ve +6 mm arası ayar yapılabilmektedir. Negatif yapılabilen ayar sayesinde, hafif kanatlarda araba rayının kaydırılmasına gerekkalmaz , bu da kanatların gereksiz yere hasar görmesini engeller.

Diğer taraftan, kanat sürme konumundayken kasa ile kanat arasındaki mesafenin genişliği, büyük ve 3 camlı profillerinkullanılmasını mümkün hale getirir. Ayrıca çift taraflı kolların kullanımını kolaylaştırır.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...