14-12-2016
"İnşaat sektörünün durması ya da yavaşlaması imkansız"

"İnşaat sektörünün durması ya da yavaşlaması imkansız"

Peli Parquet’nin 2008’den bu yana düzenli olarak organize ettiği bayi toplantısı Pendik Green Park Oteli’nde gerçekleşti. İnşaat sektöründeki son durumu ve 2016 yılının değerlendirmesini yapan Peli Parguet 2017 yılı kampanyaları ve hedeflerini açıkladı.

 

Pendik Green Park Otel’dedüzenlenen Peli Parquet bayi toplantısına tüm bayiler eksiksiz katıldı. Birçokseminerin düzenlendiği, eğitimlerin verildiği kapsamlı toplantının son günündeVezirköprü Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Murat Turan açılış konuşmasındainşaat sektörünün son durumunu anlatarak, kendi markalarının 2016 yılınıdeğerlendirdi ve 2017 hedeflerinden söz etti.

Bu toplantıları 2008’den buyana düzenli bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade eden Murat Turankonuşmasında; inşaat sektöründe bütün Avrupa’yı dolaşsanız Türkiye’deki kadarçok proje bulamazsınız dedi. Türkiye’de 0-24 yaş arası nüfusun yüzde 40 oranındaolduğunu belirten Turan; 24Avrupa ülkesine bedel genç nüfusumuzun olduğunu söyledi.

Turan, “Yaygın kanaatinaksine gerek genç nüfusun ihtiyaçları bakımından gerekse elimizdeki konutstoğunun hem dayanıksızlığı, hem eskiliği hem de plansızlığı itibarıyla inşaat sektörünün durması ya da yavaşlaması imkansız.İnşaat sektöründe ilk 9 ayda yapı ruhsatları yüzde 6 artış göstermiştir. Ekimayında konut satışları ise yüzde 25 artmıştır. Son 1 yılda ülkemizin yaşadığıtüm olumsuzluklara rağmen bizler belki de gelecek nesillerimizin aslayaşayamayacağı bir fırsatla karşı karşıyayız. Bizim bu fırsatı iyideğerlendirerek, iyi hazırlanıp, çok çalışıp önümüzdeki 10-15 yıl planlı birbüyüme sağlamamız gerekiyor” dedi.

"2016 yılında ciromuzu yüzde 35 artırdık"

Ülke ve genel inşaatsektörü bu durumdayken 2016 yılında inşaat sektöründeki yüzde 6 büyümeyekarşılık Peli Parquet olarak yüzde 25 büyüdüklerini ifade eden Turan “11 aydaciromuzu yüzde 35 artırdık. Verimliliğimizi, kapasitemizi bir yılda yüzde 15artırdık. Bu büyüme ile sektördeki gücümüzü daha da pekiştirdik. Son iki yıldırbilişim üzerine yaptığımız yatırımlar 2017 yılında da devam edecek. Bunlarındışında satış ve merkez ofisimizi İstanbul’a taşıyarak daha ulaşılabilir birnoktaya geldik. İstanbul ve Ankara’dan sonra Samsun’da Bölge Müdürlüğümüzüaçtık. Yakın bir gelecekte İzmir’de de Bölge Müdürlüğümüzü açmayı planlıyoruz’’dedi.

"2016’nın en güvenilir parke markasıyız"

2017 yılında saflarımızıdaha da sıklaştırarak ve bir bütünün parçası olarak gücümüze güç katacağız.Ustalarımızın senede bir gün değil her saat her an yanlarında olacağız.. Etkinsatış gücümüz, şeffaf politikamız, kalite anlayışımız ile ben inanıyorum ki2016 yılının en güvenilir parke markası Peli Parquet oldu. Türkiye’ninbayilerine en çok kazandıran parke markasıyız” diyerek sözlerini bitirdi.

"Satış politikalarımızla rakiplerimizden farklıyız"

Yönetim Kurulu Üyesi MuratTuran’ın ardından Peli Parquet Satış&Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı OrhanDemirbaş 2016 yılı ve 2017 yılını anlattı. Demirbaş 7 Şubat 2016’dageliştirdikleri özel satış politikaları sayesinde sektör rakiplerinden farklıbir yol izlediklerinin altını çizdi.

Diğer firmalardan farklıolarak her şehirde ya da her bölgede birkaç toptancılık değil, bir bölge içindedistribütör mantığı ile bir toptancılık ya da bir distribütörlük verip her şeyibu sistemle kurgulamak istediklerini söyleyen Demirbaş, “Uygulanan bu çalışmaile artık her bölgede tek toptancımız var. Her bölge içinde en az bir bölgesorumlusu belirledik” dedi. Bu sistemin oturması ile herkesin kendi bölgesinehakim olduğunu söyleyen Demirbaş, sistem sayesinde 11 ayda bayilerde karlılıkoranının yükseldiğine değindi. 7 Şubat’ta izlediğimiz yeni yol haritasısayesinde en az büyüyen bayi 11 ayı yüzde 40’ın üzerinde büyüme ile tamamladı.

Tüm bayilerin eksiksizkatıldığı toplantının son gecesi Peli Parquet yönetim kurulu üyeleri veyöneticilerinin katıldığı yemekle son buldu.


Yükleniyor...
Yükleniyor...