28-12-2016
WavinPilsa, Rusya Pazarında Yeniden Güçlenecek!

WavinPilsa, Rusya Pazarında Yeniden Güçlenecek!

Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan ve bu özellikleriyle de dünya markası olan WavinPilsa, Rusya pazarında yeniden aktif olmayı hedefliyor.

 

Plastik boru sektörünün lider firmalarından olan WavinPilsa, geçmiş yıllarda ihracat anlamında çok güçlü olduğu, fakat 2015’de yaşanan kriz nedeniyle ihracat hacimlerinin düştüğü Rusya pazarındayeniden aktif olmayı öncelikli hedeflerinden biri olarak belirledi.

WavinPilsa, bunun ilk adımı olarak, Rusya’nın başkenti Moskova’da 7-10 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek ısıtma, soğutma ve tesisat alanındaki en büyük fuarlardan biri olanAqua - Therm Fuarı’na katılacak. Dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi WavinGroup üyesi ve Mexichem iştiraki olan WavinPilsa, bu fuardaki Hall 13 A-208 No’lustandında, sektörün değerli temsilcilerini ağırlayacak.

Firma, sektöre sunduğu son yeniliklerden biri olan ve mühendislerin “as built” projeleri kısa zamanda tamamlayabilmelerini sağlayan WavinBim/Revit paket tanıtımını, bu fuarda uygulamalı olarak gerçekleştirecek.

45 yılda dünya markası oldu

WavinPilsa Genel Müdürü Fatih Asal, Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan Wavinpilsa’nın, bu özellikleriyle 45 yılda dünya markası olduğunu söyledi.

WavinPilsa’nın, dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi WavinGroup üyesi ve Mexichem iştiraki olduğunu belirten Fatih Asal, “Türkiye’de ve dünyada güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sunmaya devam ediyoruz” dedi.

WavinGroup’un, 25 Avrupa ülkesinde direkt olarak faaliyet gösterdiğini ve bu ülkelerde 40 üretim tesisi bulunduğunu vurgulayan Fatil Asal, “WavinPilsa’nınAvrupa liderliği, geçmiş yıllarda ihracat anlamında çok güçlü olduğu, fakat 2015’de yaşanan kriz nedeniyle ihracat hacimlerinin düştüğü Rusya pazarındayeniden aktif rol alarak daha da güçlenecek” ifadeleri kullandı.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...