06-06-2017
Siesti Design'ın Örgü Proje Tüpleriyle Doğaya Destek Olun!

Siesti Design'ın Örgü Proje Tüpleriyle Doğaya Destek Olun!

Siesti Design ekibi, genelde mimarların kullandığı proje tüpünü tamamen el işçiliği ile kestane ağacından hazırlatarak alanlarında bir ilke imza attı. Fabrikasyon kalitesizliğini bir kenara atarak, el işçiliği ve beraberinde el işçiliğinin samimiyetini ön plana çıkartmayı amaçlayan Siesti Desing kurucuları, kestane ağacından hazırlattıkları ve kendi tasarımları olan örgü proje tüpünü piyasaya sundu.


Unutulmaya yüz tutmuş bir mesleği modern çözümlere ulaştırmayı, el işçiliği ve beraberinde el işçiliğinin samimiyetini ön plana çıkartmayı amaçlayan Siesti Desing Kurucuları Selman Çeçen, Cihad Altundal ve Taha Çiftdaoğan, kestane ağacından hazırlattıkları ve kendi tasarımları olan örgü proje tüpünü piyasaya sundu. 

Eminönü'nde gezerken karşılaştıkları sepetçi ustasıyla anlaşarak doğa dostu bir projeye girişen Siesti Design Ekibi, projeye başlama hikayelerini şöyle anlattı; "Eminönü'nde gezerken karşılaştığımız sepetçi Muharrem Usta'yı, ustalığını icra ederken farkettik. Ara bir sokakta küçük mavi dükkanı ile pek dikkat çekmiyordu. Afili bir tabelası veya koca yazıları olan bir dükkan değildi; aksine olması gerektiği gibi, soba bacasının dükkanın camından çıktığı, içeriden kestane ağacının tazeliğini ve canlılığını hissedebileceğiniz kokusu dışarı yayılan bir dükkandı."

"Her zaman kullandığımız proje tüpünü Muharrem Usta ile birlikte el emeğine döktük"

'Baştan aşağıya emek kokan bu işi nasıl kullanabiliriz?' diye düşündüklerini ve bu fikir doğrultusunda böyle bir işi ortaya koyduklarını söyleyen Siesti Design Ekibi, "Doğallığın ve eskinin özlemini çektiğimiz modern dünyada bize eskiyi hatırlatabilecek bir küçük simge olmalıydı ve bunu günlük yaşantımızda kullanabilmeliydik. Mimarlık öğrencileri olarak ilk aklımıza gelen, her zaman kullandığımız proje tüpünü Muharrem Usta ile birlikte el emeğine döktük." ifadelerini kullandı.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...