02-08-2017
Danfoss Türkiye ve Cantaş Soğutma, İleri Seviye CO2 Eğitimi İçin Danimarka’da Buluştu

Danfoss Türkiye ve Cantaş Soğutma, İleri Seviye CO2 Eğitimi İçin Danimarka’da Buluştu

Danfoss Türkiye soğutma teknik ekibi ve Cantaş Soğutma, bir hafta süren ileri seviye CO2 soğutma eğitimi için Danimarka’da bir araya geldi. Danfoss ve Jutland Teknik Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen organizasyonda deneyimli personeller eğitim verdi.

Danfoss Türkiye soğutma ekibinin ana distribütörlerinden birisi olan Cantaş Soğutma, ileri seviye CO2 soğutma eğitimi için Danimarka’da Danfoss ekibiyle buluştu.

Üniversitenin deneyimli personelleri tarafından verilen eğitimin ardından Danfoss Danimarka ekibiyle saha ziyaretleri gerçekleştirildi. CO2 soğutma çevrimi içerisine farklı komponentler ilave edildi ve basınç entalpi diyagramındaki değişimler ayrıntılı olarak ele alındı. Danfoss Multi Ejector, CO2 Transkritik soğutma ve paralel sıkıştırma eğitimin öne çıkan konu başlıkları arasında yer alırken; ürünlerin enerji verimliliği, uygulamalı olarak yerinde gözlemlendi.

Sıcaklığa bağlı olarak verim düşüyor

CO2 kritik üstü sistem tasarımlarında yaz sıcaklıklarının büyük önem taşıdığını dile getiren Danfoss Türkiye Soğutma Teknik Destek ve Eğitim Müdürü Adnan Güney, “Türkiye gibi sıcak iklimli ülkelerde sıcaklığa bağlı olarak verim ciddi anlamda düşüyor. Buradan hareketle geliştirilen Danfoss patentli Multi Ejector, teknolojisi sayesinde yüksek yaz sıcaklıklarında dahi CO2 soğutma sisteminin yüksek COP değerlerinde çalışmasını sağlayacak.” ifadelerini kullandı. 

Konuyu değerlendiren Danfoss Soğutma Sistemleri Bölge Direktörü Toni Timirci ise, Danfoss eğitimlerinin gerek yurt içinde gerekse yurt dışında aralıksız olarak devam edeceğini ve Danfoss kapılarının eğitime her zaman açık olduğunun bilgisini verdi.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...