11-08-2017
Demetevler ve Havaalanı Yolu Üzerindeki Konutlar Yeniden İnşa Edilmeli!

Demetevler ve Havaalanı Yolu Üzerindeki Konutlar Yeniden İnşa Edilmeli!

Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, kentsel dönüşüm çalışmalarının Başkent’in bazı bölgelerinde ön plana alınması gerektiğine dikkat çekti ve özellikle Demetevler’in bu anlamda listenin en başında geldiğini vurguladı.

 

Uygulanması gereken kentsel dönüşüm çalışmalarının amacının yaşam kalite ve standardını yükseltmek olduğunu ifade eden Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç: “ Biliyorsunuz ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar yönetmeliğini değiştirdi. Değişen yönetmelik kapsamında artık kimse kafasına göre emsal arttıramayacak. Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilerek bu bölge üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor.” diye konuştu.  

“Vatandaşlarımıza da çok büyük iş düşüyor”

Kentsel dönüşüm projelerinde rant kaygısının olmaması gerektiğini paylaşan Gelgeç şöyle devam etti: “Özellikle 1970’li yıllarda yapılan binaların tekrardan günümüz şartlarına uygun bir hale getirilmesi gerekiyor. Bu yapıları en fazla Dametevler bölgesinde görüyoruz. Demetevler’in yanı sıra havaalanı yolu üzerinde de yeniden inşa edilmesi gereken konutlar bulunmakta. Bu noktada vatandaşlarımıza da çok büyük iş düşüyor. Ucuz konut alma önceliği bir kenara bırakılıp, binaların sağlam ve yaşam gereksinimlerini karşılayabilecek kalitede olmasına özen gösterilmeli.”

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...