12-08-2017
Bilim Kampı, BİLSEM’e Kayıtlı Üstün Potansiyelli Çocuklara Yol Göstermeye Devam Ediyor

Bilim Kampı, BİLSEM’e Kayıtlı Üstün Potansiyelli Çocuklara Yol Göstermeye Devam Ediyor

Filli Boya, Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği, TÜBİTAK TÜSSİDE ve akademisyenlerin desteğiyle gerçekleştirdiği “Bilim Kampı” projesi ile üstün potansiyelli çocuklara, bir çok farklı alanda uygulamalı olarak geliştirilen etkinliklerle eğitim imkânı sağlıyor. Bu yıl 4. etabı başlayan Bilim Kampı, BİLSEM’e kayıtlı üstün potansiyelli çocukların katılımıyla devam ediyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK TÜSSİDE ve akademisyenlerin desteği ile üstün potansiyeli olan çocuklara bilimsel bakış açısı kazandırmayı, kendilerine olan güvenlerini desteklemeyi ve geleceğe umutla bakmalarını amaçlayan  “Filli Boya Bilim Kampı” projesinin dördüncü ayağı başladı.

30 kız-30 erkek çocuk olmak üzere toplam 60 öğrencinin katılacağı Bilim Kampı’na bu yıl Bilim ve Sanat Merkezleri’nde eğitim alan özel yetenekli çocuklar da dahil edildi. Çocuklar projenin 4. etabında TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü, TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü,  Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü gibi enstitülerde çalışan bilim insanlarını çalışma ortamlarında gözlemleme, yapılan işler konusunda sohbet etme ve birlikte deneyler yapma fırsatı yakalıyor. Ayrıca TÜBİTAK BİLGEM araştırmacı ekibi ile şifreleme eğitimi alan öğrenciler ağırlıklı olarak fen bilimleri ve matematik alanında atölyeler, eğitsel oyunlar gerçekleştiriyor.   Program kapsamında, İzmit Bilim Merkezi’ni de ziyaret edecek olan çocuklar, kamp boyunca strateji geliştirme, ekip ve koordinasyon oyunları ile sanatsal etkinliklerde de yer alıyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...