26-09-2017
Bodrum Kat Otoparklarındaki Enerji Kayıplarını Multipor ile Engel Olun

Bodrum Kat Otoparklarındaki Enerji Kayıplarını Multipor ile Engel Olun

Türkiye’de ısı yalıtımı yoluyla enerji tasarrufu sağlanması konusuna öncülük eden Türk Ytong, yeni ürünü A1 sınıfı hiç yanmaz Multipor ısı yalıtım levhası ile binaların bodrum kat otopark tavanlarından yaşanacak ısı kayıplarının önüne geçiyor.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından taslağı hazırlanıp kamuoyuna sunulan ve 01 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanan “Yeni Otopark Yönetmeliği” ile her binada zorunlu hale gelmesi beklenen bodrum kat otoparkları, binanın toplam enerji tasarrufunda önemli yer işgal ediyor. Türk Ytong, yeni ürünü A1 sınıfı hiç yanmaz Multipor ısı yalıtım levhası ile otopark ve bodrum katlarında yaşanan bu önemli soruna güvenli, sağlıklı ve ekonomik çözüm sunuyor.

 

“Bodrum katlarında ciddi bir ısı yalıtım sorunu var”

bodrum katlarının kullanımının artmasıyla yangına dayanıklı ısı yalıtım ürünlerinin daha da önem kazandığını belirten Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel şöyle devam ediyor: “Türk Ytong olarak kentleşmenin nitelikli gelişimine her zaman önem verdik. Bu anlamda pek çok ürüne ve projeye imza attık. Bakanlığımızın üzerinde çalıştığı bodrum kat otopark yönetmeliğinin, önemli bir sorun haline gelen kent içi ulaşım ve otopark sorununa katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Ancak bodrum katlarında ciddi bir ısı yalıtım sorunu var.” Bodrum katlarındaki ısı yalıtımının, binanın tümündeki enerjinin dolaşımı ve korunması açısından oldukça önemli olduğunu söyleyen Erel: “Öte yandan başta kamuya açık binalar olmak üzere bodrum katı otopark olarak değerlendirilecek tüm yapılarda ve yangından kaçışın zor olduğu yerlerde yüzde 100 yangın dayanımı olan malzemeler tercih edilmeli. Aslında Yangın Yönetmeliği bu konuda son derece net. O nedenle bodrum otoparkları hakkındaki çalışmanın netleşmesi halinde tüketicilerin ve yüklenici firmaların güvenli ürünlere yönelmesini ümit ediyoruz.” şeklinde konuşuyor.

 

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...