29-09-2017
İstanbul Sanayi Odası'ndan Türk Girişimi Cosa'ya Ödül

İstanbul Sanayi Odası'ndan Türk Girişimi Cosa'ya Ödül

Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik enerji kaynaklarının verimli kullanılması amacıyla İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından 1995’ten bu yana düzenlenen, "İSO Enerji Verimliliği Ödülleri" sahiplerini buldu. Cosa, Enerji Verimliliği Ödülleri özel kategorisinde ikincilik ödülünü kazandı.


Cosa, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen Enerji Verimliliği Ödülleri'nde özel kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Ödül plaketleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla İSO Odakule binasında gerçekleşen sahiplerini buldu.

Cosa olarak, enerji tüketiminde büyük bir yer tutan klima ve kombileri akıllı hale getirerek doğalgaz ve elektrik faturalarında yüzde 40'lara varan tasarruf sağlayan Türkiye'nin ilk ve tek yerli firması olduklarını söyleyen Akıllı oda termostatı Cosa’nın Kurucu Ortağı Dr. Emre Erkin: “Bu tasarrufu yeni nesil teknolojileri kullanarak geliştirdiğimiz akıllı oda termostatı ürünümüz ile sağlıyoruz. Ar-Ge çalışmalarımızı İTÜ Enerji Teknokenti içerisinde sürdürüyoruz. Ekonomiye ve enerjinin tasarruflu tüketilmesine katkı sağlamayı ilke edinmiş bir şirket olarak bu alanda yaptığımız çalışmaların geri dönüşünü somut olarak görmek bizleri çok mutlu etti. Ürünümüzü farklı ihtiyaçlara özel çözümler sunmak için geliştirmeye ve Ar-Ge yatırımları yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...