23-06-2017
Mercedes-Benz’in Yeni Fabrikasının Temelleri Atıldı

Mercedes-Benz’in Yeni Fabrikasının Temelleri Atıldı

ESTA Construction tarafından inşa edilecek Mercedes-Benz fabrikasının temelleri 20 Haziran’da atıldı. 250 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilen fabrikanın temel atma törenine, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov ve Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov da katıldı.

 

ESTA Construction’ın inşa edeceği, dünyaca ünlü otomobil devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasının temeli atıldı. 20 Haziran’da düzenlenen temel atma törenine; Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schäfer ve Mercedes-Benz Rusya CEO’su Axel Bense katıldı.

Tüm üretim aşamalarını kapsıyor

 

Moskova'nın yaklaşık 40 kilometre kuzeyindeki Esipovo Endüstri Parkı'nda yer alan fabrika,  yaklaşık 85 hektarlık bir arazi üzerinde hayata geçiriliyor. Bir montaj hattında çok sayıda araç üretilmesini sağlayan Endüstri 4.0 teknolojilerini ve full esnek montaj teknolojisini barındıracak olan fabrika; boya atölyesinden nihai montaja kadar tüm üretim aşamalarını da kapsıyor. 250 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilen proje,  ESTA tarafından 18 ay gibi kısa bir sürede teslim edilecek. Üretime 2019 yılında başlanacak olan fabrikada, aralarında Mercedes’in sportif arazi araçları (SUV) ve E serisi sedanların da olduğu yılda 20 binden fazla araç üretilecek.


Yükleniyor...
Yükleniyor...