13-07-2017
Minepor Hem Çevre Dostu, Hem de Hayat Kurtarıyor!

Minepor Hem Çevre Dostu, Hem de Hayat Kurtarıyor!

AKG Gazbeton İşletmeleri, bina ömrü boyunca bütünlüğünü koruyan Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ile sektörde çığır açtı. Hem ekonomik hem de çevreye duyarlı olması nedeniyle binalara değer katan Minepor, ‘yanmaz’ bir ürün olması nedeniyle de hayat kurtarıyor.

 

AKG Gazbeton İşletmeleri, geliştirdiği Minepor Isı Yalıtım Plağı ile sektördeki farkını sergiliyor. Gazbeton sektörünün karbon ayak izi belgeli ilk ısı yalıtım plağı Minepor, özellikle sürdürülebilir binalarda tercih ediliyor.

Yenilikçi Ar-Ge anlayışı ile sektöründe ilkler arasında yer alan AKG Gazbeton’un 2013’te pazara sunduğu ve aynı yıl içinde yılın ısı yalıtım ürünü seçilen Minepor, bor esaslı olması nedeniyle bina ömrü boyunca bütünlüğünü koruması ve A1 sınıfı hiç yanmaz olması nedeniyle yapılarda can ve mal güvenliği sağlıyor. Tavan ve teras yalıtımının yanında, dış cephe yalıtımında kullanılan Minepor, hem ekonomik hem de çevre dostu özelliği sayesinde tüm binalara değer katıyor. Isıl iletkenlik değeri 0,05 W/mK olan Minepor, üstün yalıtım performansıyla eski ve yeni yapılara ısıl konfor kazandırıyor, enerji tasarrufu sağlıyor.

Yangın güvenliği için birebir

A1 sınıfı, hiç yanmaz ısı yalıtım malzemesi olan Minepor, yangın esnasında zehirli gaz ve duman çıkarmıyor ayrıca yangın yayılımına yardımcı olmuyor. Bu özelliği ile Minepor, yangının cephe boyunca ilerlemesine engel oluyor, binaların yangın güvenliğini artırarak hayat kurtarıyor. Uzun süreli AR-GE çalışmaları ile geliştirilen, özel teknolojisi sayesinde çok sayıda küçük ve homojen gözeneğe sahip, son derece hafif ve aynı zamanda dayanıklı olan Minepor, yapının ömrü boyunca ısıl performansı korurken, bakteri veya mikroorganizma barındırmayan inorganik ve mineral bazlı yapısı ile dış etkenlere bağlı olarak bozulmuyor gün ışığından etkilenmiyor.

 

Sağlam ve hafif bir ürün olan Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor, Ulusal Teknik Onay UTO ve Avrupa Teknik Onay ETA belgelerine sahip. Minepor, yalıtım gücü sayesinde karbon salımını azaltıyor radyoaktif ve petrol türevi maddeler içermiyor. Minepor, çevreye duyarlı özellikleri ile ‘Yeşil Bina’ projelerinde tercih ediliyor. Carbon Trust UK tarafından verilen karbon ayak izi belgesi ile gazbeton sektöründe rakipsiz olan Minepor ayrıca otopark tavanları gibi ısıtılmayan mekanlarda sadece yapıştırma ile yalıtım yapılmasını sağlaması, hızlı uygulanması ve montaj kolaylığı sayesinde zaman avantajı da sunuyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...