11-07-2017
Yaktaş Doğaya Saygılı ve Çevreci Zemin Ürünleriyle Projelerin Vazgeçilmezi Oluyor

Yaktaş Doğaya Saygılı ve Çevreci Zemin Ürünleriyle Projelerin Vazgeçilmezi Oluyor

Sağlık, eğitim, spor, ofis ve diğer birçok önemli projenin zemin çözümlerini sağlayan ve zemin koleksiyonlarının tümü ekolojik açıdan üstün ürünler içeren Yaktaş, temsil ettiği ürünlerin geniş renk ve desen olanaklarıyla mekânları özelleştirmek için çözümler sunuyor.

 

Mimarların çözüm ortağı olmaya ve zeminler söz konusu olduğunda en yetkin uygulamaları gerçekleştirmeye devam eden Yaktaş, leke tutmayan, hijyenik, kolay temizlenen ürünleriyle, mekanlara teknik performans sağlarken, kullanıcıların sağlığını ve çevreyi de koruyor.

Floorscore belgesine sahip Gerflor ürünleri, bütün mekân uygulamalarında LEED belgesine uygunluk sağlıyor ve üretimde özellikle en yüksek standartları koruyor. Gerflor zeminleri bütün dünyada zemin kaplamaları ürünleri arasında en düşük VOC (uçucu organik bileşen) salımına sahip ürünlerin başında geliyor ve bütün ürün gamında geri dönüşümlü malzeme kullanılıyor. Aynı zamanda bakımı kolay olan ürünleri temizlenmek için daha az suya ve kimyasala ihtiyaç duyuluyor.


Yalnızca Lüks Değil, Aynı Zamanda “Çevre Dostu”

Tamamen geri dönüştürülebilen nadir yapı malzemelerinden biri olan Vinilin, Gerflor’un LVT döşemelerine yalnızca lüks değil aynı zamanda çevre dostu olduğunu gösteriyor. Üretiminden, ömrünün sonunda geri dönüştürülebilmesine kadar tüm süreci zararsız ekolojik bir döngüde tamamlayan Gerflor, ürünlerinin minimum atık çıkarımını sağlamak için tasarımlarını teknolojinin ve araştırmanın nimetlerinden yararlanarak hayata geçiriyor. Üretim sonrası açığa çıkan atığın yüzde 100’e kadarı geri kazanılabilen ürün, özellikle büyük ölçekli zemin kaplama projelerinden arta kalan, kesilmiş, kullanılmayan parçaları geri dönüşüm döngüsüne giriyor.

Eski bir kaplama kaldırıldığında, ürünün içerdiği çeşitli maddeler ayrıştırılarak, her birinin tekrar kullanılması sağlanıyor. Böylece üretimden kullanıma her aşamada ürünün doğada herhangi bir tahribata yol açması engellenmiş oluyor.

 

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...