09-07-2018
SILVERLINE ANKASTRE’YE ÜÇÜNCÜ KEZ  EN YENİLİKÇİ MARKA ÖDÜLÜ

SILVERLINE ANKASTRE’YE ÜÇÜNCÜ KEZ EN YENİLİKÇİ MARKA ÖDÜLÜ

Her yıl çıkardığı inovatif ankastre ürünlerle yurtiçinde ve yurtdışında örnek gösterilen ve bu tasarımlarla bugüne kadar 119 uluslararası ödülün sahibi olan Silverline, Plus X ödül kuruluşundan üçüncü kez ‘En Yenilikçi Marka’ ödülünü aldı. Silverline Ankastre CEO'su Mustafa Laçin: “Motivasyonumuzu perçinleyen bu ödüllerle, ‘En’lere ve İlk’lere’ yoğunlaşarak tüketici faydasını en üst seviyeye çıkaracak ürün tasarlamaya ve Silverline kalitesini tüm dünyaya duyurmak için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Fonksiyonel, çevreci, az enerji tüketen, estetik ve yenilikçi ankastre ürün modelleri ile tüketiciyle buluşan Silverline, uluslararası arenada en prestijli ödül kuruluşu olarak gösterilen Plus X Awards tarafından 2018 yılının ‘En Yenilikçi Marka’ unvanına layık görüldü. Silverline Ankastre, Plus X tarafından üçüncü kez “en yenilikçi marka” ödülünü almış oldu. Aynı ödüle 2012 ve 2014 yıllarında layık görülen Silverline, verimlilik, fonksiyonellik ve tasarım alanlarında sürdürülebilirlik yaklaşımını ön planda tutarak üretim gerçekleştirmeye ve bu alanlardaki başarısını ödüllerle tescillemeye devam ediyor. 

 Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek tüketicilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda inovatif ürünler geliştiren Silverline, geçtiğimiz yıl ilk hibrit tasarımlarını İFA fuarında, geçtiğimiz aylarda da IOT (nesnelerin interneti) alanında geliştirdiği, tek gövdede buluşan ve birbiriyle konuşan ilk tasarımını Eurocucina fuarında lanse etti. Bu tasarımlarla teknolojiyi ne kadar hızlı yenileyebildiklerini ve digital dönüşüm çağına ne kadar adapte olduklarını gösterdiklerini belirten Silverline Ankastre CEO'su Mustafa Laçin “Plus X tarafından aldığımız ‘En Yenilikçi Marka’ ödülü, titizlikle çalışan tasarım ve AR-GE ekibimizin dünya standartlarında ve çoğu dünya markasının çalışmalarının ilerisinde işler ortaya çıkardığının kanıtı. Bugüne kadar aldığımız onlarca ürün ödülünden sonra, markamızın tüm ürünlerimiz adına ödüllendirilmesi bize onur verdi. Omuzladığımız 119 ödülün hiçbirini tesadüfen almadık. Markamız çatısı altında şekillenen her bir ürün Silverline Ankastre’nin geleceğin ankastre teknolojilerini şekillendiren yenilikçi çizgisini ortaya koyuyor. Motivasyonumuzu perçinleyen bu ödüllerle, ‘En’lere ve İlk’lere’ yoğunlaşarak tüketici faydasını en üst seviyeye çıkaracak ürün tasarlamaya ve Silverline kalitesini tüm dünyaya duyurmak için çalışmaya devam edeceğiz  ” şeklinde konuştu.

 Uzaktan kontrol edilen davlumbaz ve ocaklar

Teknolojinin hızla ilerlediği ve dijitalleşmenin her alana hızla sızdığı günümüzde, IOT (nesnelerin interneti) kavramı hayatımızın ortasına yerleşti. Evin içindeki cihazlardan yollardaki arabalara kadar pek çok nesne birbiriyle konuşabiliyor. Bu dönüşümü AR-GE ve inovasyon çalışmalarının odağına alan ve dijital dönüşüm çağında kendi sektöründe ortaya çıkardığı tasarımlar ile öncü marka olan Silverline, akıllı mutfak projesinin ilk ürünü yeni nesil akıllı davlumbazın geçtiğimiz aylarda lanse etti. Silverline’nın yeni nesil akıllı davlumbazı, üzerindeki akıllı sensörler ile ocak ile senkronize çalışabiliyor.  Sensörleri sayesinde mutfaktaki hava kalitesini ölçüyor, fanı aktive ederek ortamı havalandırıyor. Davlumbazda karşılaşabilecek herhangi bir problem, Silverline Cloud sayesinde kayıt altına alınıp, hızlı servis olanağı sunuyor. Tüm kontrol telefonda veya tablette… Silverline App sayesinde ocak ve davlumbaz uzaktan kontrol edilebiliyor. Anlık bildirimler alınabiliyor, davlumbaza veya ocağa uzaktan bağlanıp, anlık olarak müdahale edilebiliyor.

Uluslararası ödüllerle tescillenen bir başarı grafiği

1994 yılında 1050 metrekare alanda 25 kişilik bir kadro ile aspiratör ve davlumbaz üretimine başlayan marka, bugün Amasya Merzifon’da 103 bin m² alanda 1200 kişiye yaklaşan istihdamı ile yılda ortalama 1 milyon 200 bin adet üretim gerçekleştiriyor. Robotik teknolojilerle tasarım odaklı, çevreci ve yenilikçi ürünler geliştiren Silverline, iç pazarda ilk 5 marka arasına girerek yerini sağlamlaştırırken, global ligde dünya devi markalarla rekabet halinde. Kurulduğu yıldan bu yana hedefini ‘dünya markası olmak’ olarak belirleyen Silverline, 24 yıl gibi kısa bir sürede yarattığı teknolojiler, geliştirdiği ürünler ve aldığı uluslararası ödüller ile büyük bir başarıya imza attı. 2009 yılından bu yana katıldığı tüm yarışmalardan tasarım ve fonksiyonellik alanında ödüllerle dönen marka bugüne kadar 119 uluslararası ödülün sahibi oldu.  Plus X, Reddot, Germany Design Awards, KitchenInnovation Award ve IF Design Award gibi önemli organizasyonlarda ödüle layık görülen Silverline Ankastre, Türkiye'de davlumbaz kategorisinde ilk ödülü alan marka olurken  2014 yılı sonunda Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülü’nü aldı.


Yükleniyor...
Yükleniyor...