01-09-2018
GRUNDİG, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE  AKILLI TEKNOLOJİLERİ İLE GELECEĞİ KURGULUYOR

GRUNDİG, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE AKILLI TEKNOLOJİLERİ İLE GELECEĞİ KURGULUYOR

Arçelik’in premium markası Grundig, 31Ağustos-5 Eylül tarihlerinde Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da, inovasyon ve tasarımı bir araya getiren en yeni ürün ve akıllı teknolojilerini sergiledi.

Avrupa’nın önde gelen ev elektroniği markalarından Grundig, sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda yüksek kalite ve şık tasarımı inovasyonla birleştirme geleneğini bu yıl IFA’da bir adım daha ileriye taşıyor. Sürdürülebilir bir geleceğe vurgu yapan Grundig markasının stantında, Geri Dönüştürülmüş PET şişe kullanılan Çamaşır Makinesi Kazanından, su kaynaklarını koruyan Mikrofiber Filtre Teknolojisine, plastik atıkları azaltan Geri Dönüşümlü Naylondan, Geri Dönüşümlü Elektrik Süpürgesine döngüsel ekonomiye katkı yapan çevre dostu teknolojiler dikkat çekti.

 

IFA’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Grundig 70 yılı aşkın köklü mirasıyla dünyanın geleceğine sahip çıkarken, yenilikçi teknolojisiyle tüketicilerinin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. İnovasyonun rafine bir zevkle birleştiği Grundig ürünleriyle evinizde, sürdürülebilir bir dünya için gıda israfını azaltan, profesyonel mutfak deneyimi yaşatıyoruz. Kamera, sensör ve akıllı teknolojileri kullanarak tüketicilerimizin hayatına değer katmayı amaçlıyoruz. Akıllı ev teknolojilerimizde yapay zekayı konfor ve güvenlik için kullanarak en iyi dijital yaşam deneyimini sunuyoruz.” dedi. Grundig’in sürdürülebilirlik alanında öncü bir marka olduğuna dikkat çeken Bulgurlu, şöyle devam etti: “Geri dönüşümde gelişmiş uygulamalarımızla ömrünü tamamlamış ürünlere ikinci bir şans veriyoruz, çevreyi tehdit eden atıkların azalmasına ve yeniden ekonomiye kazandırılmalarına katkı sağlıyoruz.”

 

Çevreci Teknolojiler

Grundig’in IFA’da sergilediği çamaşır makineleri için geliştirilen Mikrofiber Filtre Teknolojisi doğayı koruyor. Çamaşır makinelerinden su kaynaklarına karışan milyonlarca minik mikrofiber parçacık, balıklar ve diğer canlılar için toksik risk oluşturuyor. Mikrofiber Çamaşır Makinesi Filtresi, su kaynaklarına mikrofiber sızıntısını yüzde 99’a varan oranda engelliyor.

 

Grundig, Geri Dönüşümlü Naylon ile deniz yaşamına büyük bir tehdit oluşturan balık ağları gibi plastik atıkların da içinde olduğu, naylon bazlı atıkları geri dönüştürerek dayanıklı malzemeler üretiyor. Bu malzemeler Eylül 2018’den itibaren fırın üretiminde kullanılacak.

 

Grundig, üretiminde geri dönüştürülmüş PET şişeler kullanılan Çamaşır Makinesi Kazanı ile son 1 yılda 15 milyondan fazla pet şişenin geri dönüşümünü sağladı. Yüzde 90’ı geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen Grundig Geri Dönüştürülmüş Elektrik Süpürgesi, Avrupa’da “Yılın Geri Dönüşüm Tüketici Yaşam Tarzı Ürünü Ödülü”ne layık görüldü.

 

 

Grundig’in IFA’da sergilediği gıda israfını önleyen Freshmeter® teknolojisi, yapay zekayı güvenlik ve konfor için kullanan akıllı ev teknolojisi HomeWhiz® ve sesli komut özelliğine sahip TV’ler öne çıkan diğer ürün ve teknolojilerdi.


Yükleniyor...
Yükleniyor...