01-12-2018
‘Beton Yollar ve KÖYDES Eğitim Semineri’ Ankara’da Düzenledi

‘Beton Yollar ve KÖYDES Eğitim Semineri’ Ankara’da Düzenledi

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Özel İdare temsilcileri Ankara’da; Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ve Vilayetler Birliği tarafından düzenlenen Beton Yol ve Uygulamaları Semineri’nde buluştu. ”İl Özel İdareleri Beton Yollar ve KÖYDES Eğitim Semineri’nde Beton Yol Maliyet Analizleri ve Uygulamaların faydaları gündeme alındı.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ve T.C. Vilayetler Birliği tarafından düzenlenen İl Özel İdareleri Beton Yollar ve KÖYDES Eğitim Semineri, Ankara Büyükhanlı Park Otel’de başladı. TÇMB CEO’su İsmail Bulut’un ve Vilayetler Birliği Genel Sekreteri Şefik Aygöl’ün açılış konuşmasını yaptığı seminerde Beton Yollar ve KÖYDES projesine ilişkin oturumlar düzenlendi. Ayrıca uzmanlar ve akademisyenler tarafından Türkiye genelinde yapılan uygulamalarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

Seminerde; TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Can Baran Aktaş, Beton Yol Yaşam Döngüsü ve Maliyet Analizi hakkında sunum yaptı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İ. Özgür Yaman, “Neden Beton Yollar?” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Seminer TÇMB Teknik Asistanı Barış Akbelen’in, SSB ve BSK Yolların Kalınlık Tasarımı, Ekonomik Analizi ve Teknik Şartnamesi hakkındaki sunumu ile devam etti. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muhammet Vefa Akpınar, Doğu Karadeniz Bölgesi Beton Yol Uygulamaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden katılan İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Yavuz Abut Beton Yol Kalite Kontrol Uygulamalarını anlattı. Son olarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun’da Beton Yol Uygulamalarıyla ilgili çalışmalardan bahsetti. Etkinliğin ilk günü Beton Yollar Paneliyle sona erdi, ikinci gün Keçiören Beton Yol Uygulama sahasına yapılan geziyle devam etti.


Yükleniyor...
Yükleniyor...