01-12-2018
Kar Group, Anadolu'da da Yatırımlarını Aralıksız Sürdürüyor

Kar Group, Anadolu'da da Yatırımlarını Aralıksız Sürdürüyor

Türkiye'nin önde gelen müteahhitlerinin A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarına yanıt verenKar Group, Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde de yatırımlarını sürdürüyor. 2018 sonuna kadar toplam 180 milyon TL'lik yatırımı hayata geçirecek olan Kar Group, Pendik'te inşa ettiği 'EdoniaGarden' projesinde de son aşamaya geldi.

Bundan yarım asır önce Pendik’te madencilik faaliyetleriyle ticaret hayatına adım atan ve Gebze tesisiyle Türkiye’nin ve hatta Avrupa’nın enbüyük entegretesisinin sahibi haline gelenKarGroup, agrega, kireç, hazır beton, asfalt, prefabrik beton elemanları ve Karkimyapı kimyasalları üretimlerini gerçekleştirerek ülkenin önde gelen müteahhitlerin A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Ayrıca yol müteahhitliği ve hafriyatçılık faaliyetleri de bulunan Kar Group, Kar Yapı çatısı altında geçtiğimiz yıl adım attığı inşaat sektöründe de aralıksız büyümesini sürdürüyor.

 

İstanbul'daki ilk projesi ‘EdoniaGarden’ı ödeme kolaylıklarıyla satışa sunan Kar Yapı, Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde de yatırımlarını sürdürüyor. Yatırımlarla ilgili bilgi veren Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü "Elazığ OSB 5. Bölge'de 13 bin 200 m2 alan içinde planlanan Karkimyapı kimyasalları fabrikamızda yatırımın sonuna geldik. 2019 itibariyle üretime geçmeyi planladığımız fabrikamızın üretim gamında sıva yalıtımı, sıvalar harçlar, su yalıtımı, onarım ve güçlendirme, mastikler ve yardımcı ürünler, zemin uygulamaları, beton ve harç katkıları, restorasyon harçları olmak üzere 250`yi aşkın ürünümüz bulunuyor.Öte yandan Bursa'nın Kayapa bölgesinde çevreye duyarlı olarak hayata geçirdiğimiz agrega ve beton tesislerinin yatırımı ise 40milyon TL’yi buldu" diye konuştu.

Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz'de benzer yatırımları hayata geçirmek üzere fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Üçüncü, yıl sonuna kadar grup olarak 180 milyon TL'lik yatırımı hayata geçirmiş olacaklarını belirtti.

 

Örnek Daire Tamamlandı

Kar Yapı, yap-sat olarak inşa ettiği 'EdoniaGarden' projesinde kaba inşaatı bitirdi ve örnek daireyi de tamamladı.Peşinde 249 bin TL'den başlayan fiyatlarla 36 ay sıfır faizle sunulan projenin 2019'da teslim edilmesi planlanıyor. Projeye ilişkin bilgi veren Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, kaba inşaatın ve örnek dairenin tamamlandığını dile getirdi. Üçüncü"Arsa payı hariç 120 milyon lira yatırım değeriyle hayata geçen 'EdoniaGarden'ıuygun şartlarda satışa sunmaya devam ediyoruz" dedi.

 

'Edonia Garden',10'ar katlı 4 blokta 388 adet konut ve 12 adet ticari üniteden oluşuyor. Metrekare büyüklükleri brüt 62.49 m2 ila 147.41 m2 arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden meydana gelen proje, geniş sosyal donatı ve spor alanlarına sahip bulunuyor.

 

 

Dokuz dönüm peyzaj ve açık alanı olan projede;açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, basketbol sahası,fitnesscenter, hamam, sauna, buhar odası, kapalı ve açık çocuk oyun alanları, kafeterya, süs havuzları ve yürüyüş yollarıyer alıyor. ‘EdoniaGarden’,iki katlı otopark ve her daireye özel bir araçlık alan imkanıyla da dikkat çekiyor. Proje; Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 1,5 km, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 3 km, 70 dönüm üzerine yeni yapılacak olan Gedik Üniversitesi kampüsüne 500 metre ve hızlı feribota ise 7 km uzaklıkta bulunuyor. Pendik Hızlı Tren Garı ile Pendik Devlet Hastanesi’ne yakınlığıyla dikkat çeken 'EdoniaGarden'; önünden geçen ve tamamlanmak üzere olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na giden bağlantı yolu ilePendik Marina, Tuzla Marina ve Marmaray’a da kolay ulaşım sağlayan bir konumda inşa ediliyor.Proje yapımı devam eden Şeyhli metro istasyonu projeye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...