01-12-2018
Nef’ten Sektörde Bir İlk Daha: Foldhome İle Yurtdışına Fikir İhracatı

Nef’ten Sektörde Bir İlk Daha: Foldhome İle Yurtdışına Fikir İhracatı

Son 4 yıldır konut satışında sektör lideri olan Nef, konut sektöründe bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Nef Global çatısı altındaki ilk projesini Brentford Londra’da geliştirecek olan Nef; sadece yurtdışında proje geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda Foldhome gibi patentli inovasyonlarının da yurtdışına ihracatını gerçekleştiriyor.

Yenilikçi projeleri ile gayrimenkul sektöründe fark yaratan Nef; Ocak 2018’de yurtdışı yatırımları için hayata geçirdiği Nef Global ile dünyaya açılıyor. Kuruluşunun üçüncü ayında 62 farklı iş birliği teklifi alan Nef Global; New York, Londra, Berlin gibi metropollerde geliştireceği projelerle küresel bir oyuncu olmayı hedefliyor.Nef Global ilk projesini Brentford Londra’da hayata geçirecek.

 

Erden Timur,‘’Nef İsmini koyarken global bir marka olmayı düşünerek her dilde kolay telaffuz edilecek bir isim seçtik. Gayemiz bu sektörün uluslararası bir markası yok, biz buna talip olabilir miyiz idi. Bürokratik süreçlerin uzunluğu ve zorluğu nedeniyle yurtdışında tek başına proje geliştirebilmek zor bunu biliyorduk. Baktığınızda dünyada proje geliştiriciler hep yerel firmalar. Amerika’nın en büyük markası sadece 4 ya da 5 eyalette proje geliştiriyor. Sektörümüz sanayi devrimi yaşamadığı ve kul işi bir sektör olduğu için ölçeklendirilemiyor.

 

Londra’nın en hızlı gelişen bölgesinde

Nef BrentfordLondon projesiyle ilgili bilgi veren Nef Global Genel Müdürü Kahraman Yiğit: ‘’Proje,Heathrow’ arabayla 15 dakika, şehir merkezine ise metroyla 20 dakika uzaklıkta olan ve son yıllarda Londra’nın en hızlı gelişen bölgelerinden birisi olarak göze çarpan Brentford bölgesinde yer alıyor. Yeni marina ve stadyumun inşa edildiği bu bölgenin etrafında 200’ün üzerinde kurumsal şirket ve 25 bin beyaz yakalı çalışan bulunuyor. Finans Merkezi olarak konumlanan Brentford bölgesinin bir diğer özelliği ise Londra’nın en büyük botanik parkı KewGardens, Syon Park ve Boston Manor parklarına yürüme mesafesinde yer alması.’’ dedi.

 

Nef BrentfordLondon’da “Garantili Kiralama Sistemi”

Londra emlak piyasasının tüm dinamiklerine hakim olan lider emlak kiralama ve teknoloji şirketi Rentify’ın Nef BrentfordLondon ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde; tüm konutlar 3 yıl boyunca kira getirisi garanti altında olacak. “Garantili Kiralama Sistemi” olarak adlandırılan bu sistemde eviniz için en doğru kira değeri; büyüklük, bölge ve bina yaşının yanı sıra mobilya ve teknolojik detaylarını da dikkate alan yapay zeka yazılımıyla hesaplanıyor.

 

Londra’da 999 yıllık tapu avantajı

İngiltere’de konut talebinin son yıllarda oldukça yüksek olduğuna, arzın ise sınırlı kaldığına dikkat çeken Timur, “Çoğu firmalar 250 yıllık tapu verirken, biz 999 yıllık veriyoruz. Yüzde 20 oranında bir ön ödeme ve yüzde 60 oranında bir mortgage kullanımı ile özel bir ödeme planı sağlıyoruz. Üstelik ön ödeme dışındaki tüm tutar teslim sırasında ödenmekte. Bunun yanı sıra, hukuk danışmanlık hizmeti de daire fiyatına dahil.

 

İngiliz ortağın gözünden Nef’in tasarım gücü

İngiltere Konsolosluğu’nda işbirliği ile ilgili soruları cevaplayan Select Developments Kurucu Ortağı SanjayDhir ise ‘’Sektörünün lideri Nef gibi bir marka ile işbirliği yapmaktan çok heyecanlıyız. Nef’in inovatif bakış açısı, sektöre getirdiği vizyon ve dizayn ve tasarım konusundaki know-how nedeniyle yan yana gelmekten çok mutluyuz. Kahraman’la Londra’da ilk tanıştığımda ve Nef’i anlattığında bu kadarını hayal bile edememiştim ama Türkiye’ye gelip Nef projelerini ziyaret ettiğimde buradaki katma değeri gördüm ve gurur duydum. Nef ile İngiltere’nin en çok gelişen bölgesi Batı Londra’da birlikte projeler geliştireceğiz. Sadece konut değil, öğrenci yurdu gibi Nef’in uzman olduğu bir alanda daha işbirliklerimiz olacak. Foldhome konseptini ilk duyduğumuzda bunu neden daha önce aklımıza getirmedik diye kıskandığımı bile söylemek isterim. Çok inovatif bir fikir. Konutun geleceği için ve paylaşım ekonomisi için bulunmaz bir fırsat” dedi.


Yükleniyor...
Yükleniyor...