01-04-2019
Prysmian Group’tan Yeni ve Çevreci Genel Merkez Binası

Prysmian Group’tan Yeni ve Çevreci Genel Merkez Binası

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe hizmet veren Prysmian Group, Milano’daki yeni ve çevreci merkez binasıyla sürdürülebilir yaşama katkı sağladı.

Prysmian Group’un elektrikli araç istasyonları, atık ayrıştırma alanı, yazıcı istasyonları, seraları ve güneş panelleriyle yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan yeni merkez binası, üç bloktan oluşuyor. Bu bloklar içerisinde yer alan ve açık alan düzenine sahip ofisler birbirlerinden, doğal bir ışıklandırma da sağlayan biyo-iklimsel seralarla ayrılıyor.

 

Platinum LEED sertifikası

Genel tasarım içerisinde dikkat çeken üç kat yüksekliğindeki camlı alanlar sayesinde, ofislerin içerisi ve dışarısı arasında direkt bağlantı kurulabiliyor. Çok sayıda yeşil alanın ve mola yerlerinin olduğu genel merkezde 700 çalışma ünitesi, 180 koltuklu bir oditoryum ve toplam 700 kişilik 100 toplantı odası bulunuyor.

 

Çevreci bakış açısına uygun olarak güneş panelleriyle donatılan merkez, en yüksek sertifika seviyesi olan Platinum LEED sertifikası ile dikkat çekiyor. Genel merkez, eski Ansaldo sanayi alanı sınırlarına dahil olan Bicocca bölgesinde bulunuyor. Şehrin sanayi geçmişinin izlerini taşıyan Bicocca bölgesi, günümüzde radikal bir dönüşüm geçirerek çağdaş bir görünüme kavuşuyor. Bu bölgenin kentsel yenilemesi hala devam ediyor ve Milano’nun en hızlı gelişen yerlerinden biri olarak öne çıkıyor. Prysmian Group’un yeni genel merkezinin bu bölgede yer alması da bölge gelişimine büyük katkı sağlıyor.

 

Yenilikler kağıt kullanımını %64 oranında azalttı

 

Yılda 800 Mwh güneş enerjisi üretilmesine olanak sağlayan ve 3 bin 700 metrekare alan üzerinde yer alan güneş panellerine sahip olan merkezde, iki sera, 10 elektrikli araç şarj dolum istasyonu, 20 atık ayrıştırma merkezi bulunuyor. Çöp kutusuna ihtiyaç duyulmayan çevreci bir çalışma ortamına sahip merkezde 390 bin metre enerji kablosu ve 230 bin metre data kablosu kullanılıyor. Gerçekleştirilen yenilikler ile kağıt kullanımında %64 oranında azalma gözlemlenen yeni genel merkez, akıllı mimari yapısı ve en yeni teknoloji ürünlerinin çalışma yöntemleri ile öne çıkıyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...