01-04-2019
Avcı Architects - Gensler İş Birliğinden En Yaratıcı Mekan Tasarımları

Avcı Architects - Gensler İş Birliğinden En Yaratıcı Mekan Tasarımları

Avcı Architects, Gensler iş birliği ile küresel markalar için sürdürülebilir ve kolektif ofis tasarımlarına imza atıyor.

Ulusal ve uluslararası platformlardaki ödüllü projeleriyle sürdürülebilir mimarlığın Türkiye’deki öncülerinden biri olan Avcı Architects, ticari binalarda dünyanın öncü mimarlık ofislerinden biri olan Gensler ile yaptığı stratejik ortalıkla birlikte global perspektifini genişleterek, çalışanların kendilerini rahat hissedebilecekleri, iyi kurgulanmış, iş birliğine dayanan, sürdürülebilir çalışma mekanları tasarlıyor.

 

Procter&Gamble İstanbul Merkez Ofisi ve HP Türkiye İstanbul Ofisi, Avcı Architects - Gensler iş birliğinin, entegre bir tasarım anlayışı ile ele alarak, kullanıcılara yaratıcı bir ortamda çalışma, hareket etme ve iletişim kurma özgürlüğü sağladığı global ofislerden bazıları.

 

Sosyalleşmeyi Destekleyen Dış Mekan

Örnek olarak gösterilebilecek Avcı Architects projelerinden bir diğeri olan Kuehne Nagel İstanbul Merkez Ofisi’nde kurumsal kimliği de göz ardı etmeden modern, rasyonel ve fonksiyonel bir mimari anlayışla bütüncül bir tasarım dili yakalanmış. Doğu-batı yönlerinde, birbirlerine alternatif olacak şekilde bulunan kat bahçelerini bütüncül tasarım yaklaşımını destekleyecek şekilde yeniden ele alan Avcı Architects, kat bahçelerinde, çalışanların gün içindeki molalarda birbirleriyle karşılaştıkları ve sosyalleşmeyi destekleyen dış mekanı hissedebilecekleri rahat bir oturma düzeni kullanmış. Aynı zamanda açık ofislerde çalışanların temiz hava dolaşımı, termal konfor, gün ışığı kullanımı ve aydınlatma değerleri gibi konfor koşulları üst düzeyde ön planda tutan mimarlar, ASHRAE standartlarının üzerinde tasarım kriterlerini esas almış.

 

 

Çalışma ortamlarında kolektif etkileşimlere fırsat tanıyan mekanlar ile bireysel sessiz çalışma mekanları arasında denge oluşturulması yaklaşımıyla tasarlanan, AIG İstanbul Merkez Binası da Avcı Architects ile Gensler iş birliğinin en yaratıcı tasarımlarından birini oluşturuyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...