01-04-2019
Büyükyalı İstanbul Projesi, Halkalı-Gebze Hattı ile Şehrin Tüm Ulaşım Ağlarına Bağladı

Büyükyalı İstanbul Projesi, Halkalı-Gebze Hattı ile Şehrin Tüm Ulaşım Ağlarına Bağladı

İstanbul Boğazı’nın girişinde Kazlıçeşme sahil bandında kara, deniz ve raylı sistem tüm yeni ulaşım akslarının kesiştiği noktada yer alan Büyükyalı, Halkalı-Gebze Hattı ile şehrin tüm ulaşım ağlarına bağlandı.

İstanbul’un tüm raylı sistemlerini birleştiren Halkalı-Gebze Hattı, hizmete açılmasıyla şehrin birçok noktasına kısa sürede ve trafiğe takılmadan ulaşım imkânı sundu. Büyükyalı Projesi’ne de değer katan hattın açılmasıyla ilgili olarak, Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, hattın proje açısından büyük heyecan yarattığını belirterek, "Büyükyalı’nın hemen yanından geçen ve Avrupa ile Asya arasında kesintisiz ulaşım sağlayan Marmaray hattı, Büyükyalı’nın ulaşım alternatifleri arasına eklendi. Sakinlerimiz, Büyükyalı’nın yanında yer alan Zeytinburnu Marmaray istasyonu sayesinde 3. Havalimanı’na ve şehrin birçok noktasına trafikte vakit kaybetmeden, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşabilecek. Ayrıca, bu yeni hat sayesinde sakinlerimiz yüksek hızlı trenler ile Ankara ve Konya’ya da yolculuk edebilecek.” dedi.

 

Büyükyalı’da deniz, ulaşımın bir parçası haline geliyor

Kısa bir süre sonra denizden ulaşım alternatifi de sunacaklarını açıklayan Fatih Keresteci, "Büyükyalı'da denizi sadece manzara olmaktan çıkarıp ulaşımın bir parçası haline getiriyoruz. Kara ve raylı sistem alternatiflerimizin yanı sıra deniz shuttle'larıyla sakinlerimize trafiğe takılmadan, denizde konforlu bir yolculuk imkanı da sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

 

Marmaray Hattı, değer artışına ciddi ivme kazandıracak

 

Marmaray hattının ulaşım avantajının yanı sıra bölgedeki değer artışına da ivme katacağına dikkat çeken Fatih Keresteci, “Zeytinburnu, altyapı ve ulaşım projeleriyle dönüşüm ve gelişimini büyük bir hızla sürdürüyor. Kıtaları birleştiren Avrasya Tüneli devreye girdiğinde bölgede değer artışı yaşandı. Zeytinburnu'nun son araştırmalarda İstanbul'un en fazla değer kazanan ilçeleri arasında yer alması da bunun en büyük göstergesi oldu. Son olarak hizmete giren Marmaray hattının da bölgedeki değer artışına ciddi ivme sağlayacağını öngörüyoruz. Büyükyalı’dan konut alanlar hem yaşamda hem de yatırımda kazanacak.” dedi.


Yükleniyor...
Yükleniyor...