01-04-2019
Danfoss, Yerden Isıtmada Ezberleri Bozuyor

Danfoss, Yerden Isıtmada Ezberleri Bozuyor

Danfoss, geçtiğimiz yıl lansmanını yaptığı Icon serisi ürün gamıyla, yerden ısıtma kontrolü ve estetiğini değiştiriyor. Kontrol panelinden oda termostatına kadar yerden ısıtma kontrol grubunun tüm ürünlerini kapsayan ürün grubu, yerden ısıtma konusunda ezberleri bozmayı hedefliyor.

Yarının dünyası için daha az kaynak ile daha fazlasının yapılmasına olanak sağlayan teknolojiler geliştiren Danfoss, Icon serisi ürün gamıyla hem göze hem de cebe hitap ediyor. Icon model oda termostatları, farklı anahtar çerçevelerine uyum sağlayarak oda içinde hoş bir görünüm sunuyor. Icon Ana Kontrollör ve ekipmanları ise sistemin doğru ve dengeli ısınmasını sağlıyor, ayrıca kullanılabilen ek modüllerle de kablosuz kontrol, uzak erişim, döşemeden soğutma gibi özellikler sisteme kazandırılıyor.

 

Akıllı Balanslama

Danfoss Icon kontrol paneli termostatlardan aldığı sinyallere göre odaların istenen sıcaklıklara hangi sürelerde geldiğini ölçüyor. Hiçbir ön ayar gerektirmeden, kollektör motorlarının açma kapama sürelerini değiştirerek geç ısınan uzun devrelere daha fazla su gitmesini sağlarken, kısa devrelerde de motor açma sürelerini uzatarak sistemde dengeli dağılım sağlar. Uygulaması zahmet gerektirmeyen bu sistem sayesinde kullanıcı konforu maksimum seviyeye ulaşır. Ayrıca sistemin ihtiyacı kadar su gönderilmesiyle, overflow’un önüne geçilir ve enerji tasarrufu sağlanır.

 

Ek Modüller ile Farklı Fonksiyonlar

DanfossIcon kontrol paneline takılan ek modüller ile kontrol seviyesi ve kabiliyeti farklı bir seviyeye taşınabiliyor. Yerden ısıtma ve soğutma uygulamaları için kolayca geçiş yapılmasını sağlayan genişleme modülüylekarışım devresini kontrol ederek, talep bazlı besleme suyu sıcaklığı ayarlanabiliyor.

 

 

DanfossIcon kontrol paneline eklenen bir başka modül ile sistem kablosuz olarak kontrol edilebiliyor. Wireless modül yardımıyla yapılan bu sistem sayesinde, sıva üstü kablosuz oda termostatları ile termostatlara kablo çekmeden sistem kolayca kablosuza çevrilebiliyor. Uzaktan erişim için kullanılan App Modülü ile cep telefonundan internete bağlanarak, istenilen yerden oda sıcaklıkları ayarlanabilir, programlama yapılabiliyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...