01-04-2019
AQUAPANEL®, her projenin özelliklerine uygun çözümler sunuyor.

AQUAPANEL®, her projenin özelliklerine uygun çözümler sunuyor.

Yenilikçi üretim teknolojisiyle, tamamen inorganik bileşenlerden oluşan, her türlü dış cephe ve iç mekan ıslak hacim uygulamaları için ideal bir yapı malzemesi olan AQUAPANEL®, her projenin özelliklerine uygun çözümler sunuyor.

Üstün özelliklerini, ürün gücünü, içeriğindeki Portland çimentosu, agrega, genleşmiş kil ve cam elyaftan alan AQUAPANEL® maket bıçağı ile de kolayca kesilebiliyor. Ürün, esnekliği sayesinde her türlü eğrisel uygulama için büyük kolaylık sağlıyor.

Ayırt edici özellikleri ile İstanbul Havalimanı Projesi’nde de tercih edilen “AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası” özellikle yangın emniyeti ve dış hava koşullarına dayanım performansı nedeni ile konstrüksiyonu yapısal çelik sistemlerden oluşan cami bölümünde kullanıldı. AQUAPANEL® ürün ailesi, A1 sınıfı yanmazlık, suya %100 dayanımı ile en ideal kuru yapı çözümlerini sunuyor. Uygulamada yapısal çelik ve diğer konstrüksiyon sistemlerini birleştiren iki kat AQUAPANEL® dış cephe plaka uygulaması gerçekleştirilmiş ve çelik yapılarla çevrelendi. AQUAPANEL® teknolojisiyle üretilen Knauf dış cephe duvarları, mimarlara yenilikleri cesurca uygulamada yardımcı olmakta daha ince ve daha hafif malzemeler sayesinde sınırları ortadan kaldırıyor. Geleneksel teknikler ile derzsiz yüzeyler oluşturmak ya da ek kat çıkmak mümkün değilken AQUAPANEL® teknolojisi ile artık bu uygulamalar çok kolay hale geliyor.

 

Yeni nesil AQUAPANEL® teknolojisine sahip Knauf dış cephe duvarları, enerji verimliliği ve üretim açısından bakıldığında geleneksel sistemlerden daha iyi performansı ile birçok sürdürülebilirlik avantajı sunuyor. Ayrıca AQUAPANEL® Dış Cephe Duvarı, inşaat sürecinden kullanıma kadar tüm oluşum süreçlerinde çeşitli sürdürülebilirlik avantajları sağlamaktadır. “İstanbul Havalimanı” projesinde belli alanlardaki ıslak hacimlerde “AQUAPANEL® İç Cephe Plakası” tercih edilmiştir. Plakalarımız su ve neme karşı dayanıklılığına ilave olarak ağır mermer/fayans yükleri taşıması nedeni ile de tercih edilmiştir.

                                          

 

 “AQUAPANEL® İç Cephe Plakası” iç mekanlarda rutubete maruz kalabilecek, dolayısıyla küf ve mantar oluşabilecek her türlü nemli ve ıslak hacim uygulamaları için en ideal ve en uzun ömürlü seramik altı plakası çözümlerini sunmaktadır. 


Yükleniyor...
Yükleniyor...