02-05-2019
PERI Yeni Kalıp ve İskele Sistemlerini ve Dijital Çözümlerini Tanıttığı Bauma 2019'da Yine Ziyaretçi Rekoru Kırdı

PERI Yeni Kalıp ve İskele Sistemlerini ve Dijital Çözümlerini Tanıttığı Bauma 2019'da Yine Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Almanya’nın Münih şehrinde 8-14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşen en büyük uluslararası "İnşaat ve İnşaat Makineleri Fuarı" BAUMA’da, kendisine özel olarak tasarlanan 4 bin 200 m²'lik sergi salonunda 200 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Peri, yeni bir rekora ulaştı. Fuar süresince inşaat mühendisliği projeleri için geliştirdiği yeni kalıp ve iskele sistemleri ile dijital çözümlerini sergileyen PERİ'nin tanıttığı yeni ürünleri arasında, SKYMAX döşeme kalıbı, PEP Alpha-2 dikme serisi, PERI UP iskele sistemi DUO Planlama uygulaması, DUO tamir seti ile birçok kalıp ve iskele sistemi vardı.

 PERI’nin tanıttığı kalıp ve iskele teknolojilerinin yanı sıra fuardaki sergi salonunun önemli bir kısmı da “Dijitalleşme ve Gelecek” gibi önemli bir alana ayrıldı. Fuar salonunda Yapı Bilgi Modellemesi, yapıların taranması için dijital çözümler ve beton döküm işleminin analiz edilmesiyle ilgili önemli bilgiler verildi. Yazıcılar ve robotik çözümlerin kullanımı gibi çeşitli projeler hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatları sunuldu. Standların ziyaretçileri aynı zamanda çok sayıda PERI uzmanıyla fikir alışverişinde bulunma, en yeni yazılım ve uygulamaları test etme ve detaylı ürün gösterilerine katılma şansı buldu.

Sadece düşük ağırlık sayesinde değil aynı zamanda yüksek teknik ve ekonomik esneklikle de avantaj sağlayan SKYMAX döşeme kalıbı, fuarda yoğun ilgi gördü. Farklı malzemelerden yapılmış uyumlu bileşenlerle bir tür inşaat kiti olarak kendisini ön plana çıkaran SKYMAX döşeme kalıbı, gereksinimlere bağlı olarak, paneller, dikme başlıkları ve diğer sistem bileşenleri ile çeşitli kombinasyonlarda kullanılabiliyor, böylece maliyetlerde önemli bir tasarruf sağlanmasına katkıda bulunuyor. Sahip olduğu birçok özellik sayesinde şantiyede harcanan süreyi de azaltan SKYMAX, kullanımı kolay alüminyum veya polimer panelleri sayesinde zahmetsiz çalışma sürecini kolaylaştırıyor. RFID teknolojisine sahip alüminyum paneller geleceğe yönelik şekilde tasarlanmış olup, RFID etiketleri sayesinde, lojistik aşamaları bir uygulama aracılığıyla desteklenebiliyor.

"En İyi Müşteri Hizmeti" mottosuyla sistemlerini sürekli geliştiren PERI, Bauma 2019’da tanıttığı yeni SKY ankraj SKYDECK döşeme kalıbı için, düşmeye karşı kişisel koruyucu ekipman ile ilgili mobil ankraj noktası sağlar. SKY Ankraj sabitlenir ve yukarıdan güvenli kalıp yerleştirme işlemine olanak sağlar. Tek taraflı bağlantı teknolojisine sahip MAXIMO perde kalıbı artık isteğe bağlı olarak tamamen galvanizli ve toz boyalı olarak temin edilebilir. Sonuç olarak olumsuz hava koşullarında kullanıldığında, dış etkenlere karşı daha iyi bir koruma sağlar.

DUO Kalıp Sistemi, DUO Tamir Seti ve DUO Planlama Uygulaması

PERI tarafından geliştirilen yenilikçi planlama uygulaması olan ve çok farklı yenilikçi çözümler sunan “DUO Tamir Seti” ve "DUO Planlama Uygulaması" da Bauma 2019'da tanıtılan çözümler arasındaydı.  DUO, hafif ve kullanımı kolay başarılı bir kalıp sistemidir. PERI kalıp sistemindeki ufak hasarların kolayca onarılabildiği bir tamir seti de geliştirdi.  Bu tamir seti ile kalıp yüzeyinde meydana gelen delinmeler ve çizikler hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde tamir edilebiliyor. Çizikler sıcak hava tabancası ve kaynak teli kullanılarak basit bir şekilde sabitlenirken, delikleri kapatmak için özel tamir ekipmanı kullanılabiliyor. Bauma 2016'daki lansmanından bu yana, fiber takviyeli plastik DUO kalıp sistemi dünya çapında sayısız kullanıcıya kendisini kanıtladı ve hedef kitle kadar yeni pazarlar da açtı. Kolay kullanım sağladığı ve neredeyse hiç alet kullanımı gerektirmediği için DUO, gelişmekte olan pazarlarda önemli bir konumda ve küçük ölçekli inşaatlar da dahil olmak üzere, birçok inşaatta kolay bir şekilde kullanılabiliyor.

DUO Planlama Uygulaması

DUO kalıp sisteminin temel prensibi basit ve hızlı bir şekilde uygulanmasıdır. Bunun aynı şekilde ilgili planlama yazılımlarına da uygulanması gerektiği gerçeği, PERI Araştırma ve Geliştirme ekibi tarafından kabul edildi. PERI, "QuickSolve" adı altında, yakın gelecekte pazara çeşitli planlama uygulamaları sunacak. Bunlardan biri de web tabanlı planlama aracı DUO Planlama Uygulaması. Bu uygulama, kullanıcıların DUO Kalıp Sistemi ile basit zemin planlarını tasarlamalarını sağlıyor. Bununla birlikte, uygulama daha da geliştiriliyor, bu nedenle gelecekte ek fonksiyonlar da mevcut olacak. Uygulamaya erişim çok basit: Tek gereksinim bir kerelik bir kayıtla birlikte bir internet bağlantısına sahip olmak. Ayrıca bir kurulum gerekli değil. İlk adım olarak, kullanıcı gerekli duvar yüksekliği ve kalınlığıyla yeni bir proje oluşturuyor. Daha sonra, beton çevrimi tanımlanırken oluşturulacak alanın boyutları giriliyor. Buna dayanarak, uygulama otomatik olarak uygun bir kalıp çözümü oluşturuyor. Kullanıcı daha sonra PDF formatında malzeme temini için okunması kolay planları ve parça listesini yazdırabiliyor veya e-postayla gönderebiliyor. Kullanıcı geri bildirimleri de uygulama aracılığıyla doğrudan geliştirme ekibine gönderilebiliyor. Hizmetler, uygulamalar ve yazılımlar şantiyedeki günlük işlemleri kolaylaştırır

Daha karmaşık planlama için PERI, ürün modellerini, Tekla veya Autodesk gibi diğer CAD uygulamaları için BIM kütüphaneleri formunda mevcut hale getirmektedir. İskele yapımı için PERI, önde gelen yazılım geliştiricisi Cadenas ile birlikte yeni bir çığır açıyor: Yeni bir BIM CAD Bileşen Kütüphanesi’nde, mimarlar, planlamacılar, iş zamanlayıcılar ve inşaat mühendisleri, artık 200'den fazla iskele bileşenini ücretsiz olarak 150'den fazla CAD biçiminde indirebiliyor ve CAD verilerini doğrudan mevcut tasarımlara entegre edebiliyor.

PERI, beton dökümüne yönelik PERI InSite Construction adı altında yeni, kapsamlı bir kalite güvence yöntemi geliştirdi. Bir dizi sensör kullanılarak, tüm beton dökümü işlem aşamaları ve sonuçları belgelenebiliyor. Diğer şeylerin yanı sıra, sensörler şantiyede zamandan ve paradan tasarruf sağlayan betonun tutarlılığını ve sıcaklığını hızlı ve hassas bir şekilde kontrol ediyor. Beton basıncının izlenmesi ve betonun kalıp içindeki dağılımı, güvenlik seviyelerini arttırıp ve optimum sonuçlar sağlıyor.

PERI dikme ürün portföyünü de genişletti. Bauma 2019’da sergilediği yeni galvanizli PEP Alpha 2 döşeme dikmesi, konut ve konut dışı yapılarda çelik boru dikmeleri için standart uygulamaların büyük bir kısmını kapsar. Düşük çelik ağırlığıyla, boru şeklindeki çelik kolonlar, Avrupa standardının üstünde bir yük taşıma kapasitesi sağlar ve etkili bir el emniyeti ve düşmeyi önleme koruması sayesinde şantiyede güvenlik seviyelerini artırır.

Yeni bileşenlerle uyumlu iskele çözümleri

 

PERI’nin Bauma 2019’da sergilediği iskele kurulum uygulamaları geliştirilen teknolojilerle birlikte, şantiyeler için güvenlik ve verimlilik sağlar. Tüm uygulamalar için uygun olan PERI UP Easy cephe iskele sisteminin tanıtılmasından önce PERI UP iskele sistemi mevcuttu. Bu iskele sistemi sadece gerekli bileşenlerin sayısını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda yatırım maliyetleri, depolama gereksinimleri ve işçilik maliyetlerini azaltır. Aynı yük taşıma kapasitesine sahip ana bileşenlerin % 20'ye varan ağırlık tasarrufuyla PERI, müşteri talepleri doğrultusunda modüler iskele çözümünü daha da geliştirmiştir. Doğal olarak, PERI UP Flex gibi 2. jenerasyon bir iskele sisteminin tüm bileşenleri 1. jenerasyon iskele sistemleriyle uyumludur.


Yükleniyor...
Yükleniyor...