02-05-2019
LEED Platinum sertifikalı Manzara Adalar'da Kusursuz ses yalıtımıyla Silenta Premium

LEED Platinum sertifikalı Manzara Adalar'da Kusursuz ses yalıtımıyla Silenta Premium

Yapıların sağlıklı ve temiz suya ulaşımı ve atık suların sessiz ve güvenli bir şekilde boşaltımı GF Hakan Plastik ürünleri ile garanti altında. LEED Platinum sertifikalı Manzara Adalar Projesi’nde tercih edilen Silenta Premium, yurt içi projeler kadar uluslararası projelerin de tercih ettiği bir ürün olarak öne çıkıyor.

Büyük ve hızlı kentleşme nedeni ile giderek üzerinde hassasiyetle durulmaya başlayan gürültü kirliliği, konutlardan okullara, otellerden ofislere kadar her alanda kişileri fiziksel ve ruhsal yönde olumsuz etkileyen toplumsal bir sorun haline geldi. Bu nedenle, yapılarda toplumun ve bireyin yaşam kalitesini artıracak ses yalıtımı sağlayan ürünlerin kullanımı bu daha da önem kazandı. GF Hakan Plastik, tam da bu ihtiyaca cevap veren yeni, Sılenta Premium Atık Su Boru Sistemini geliştirdi.

Üç Katmanlı yapı ve Mükemmel Yalıtım

GF Hakan Plastik tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk sessiz borusu SILENTA PREMIUM Atık Su Boru Sistemi, üstün özellikleri ile yapılarda kullanılan suyun sessiz ve güvenli bir şekilde boşaltımı konusunda uzman bir sistem. 4 l/s debide 13 dB(A) ses geçirgenliğe sahip SILENTA PREMIUM, Üç katmanlı bir yapıya sahip:

İç katman, pürüzsüz yapısıyla üstün bir akış performansı sağlıyor. Kimyasal dayanımı sayesinde boru içerisinde oluşacak korozyonu engelliyor. Orta katman, yüksek moleküler yapısı ve özel formülü ile boru içerisinde oluşan ses dalgalarını emerek boru dışına yansımasını önlüyor.  Dış darbelere ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı dış katman ise sıvıların sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşınmasına imkan yaratıyor.

 

SILENTA PREMIUM, tesisat sistemi üzerindeki titreşimleri büyük oranda azaltarak; bina içerisindeki titreşimler sonucu meydana gelen temas sesleri ve uğultuları da minimum seviyeye indiriyor.  Özel conta sistemi, montaj kolaylığı sağlamakla birlikte su sızdırmazlığını garanti ediyor. Ayrıca ısıl genleşme nedeni ile borunun hareket etmesini sağlıyor. EN14366 standardına göre, 4 l/s debide 13 dB(A) ses şiddeti seviyesine sahip olan SILENTA PREMIUM’un, TESK sertifikasının yanı sıra, Almanya Fraunhofer, Almanya Hoch, Rusya GOST-R, Ukrayna Ukr SEPRO raporları ile Alman DIBT Sertifikası da bulunuyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...