01-07-2019
Arçelik’e EVD Sertifikası

Arçelik’e EVD Sertifikası

Arçelik, Enerji Bakanlığı’ndan Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) sertifikasını aldı.

Arçelik, 11 süren çalışmalarının ardından, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) sertifikasını aldı. EVD sertifikası, Arçelik’e Enerji Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Oğuz Can’dan tarafından takdim edildi.  Enerji bakanlığı tarafından, yalnızca belirli kriterlere uygun olan şirketlere verilen EVD sertifikasını kazanmak için gerçekleştirdiği çalışma sürecinde Arçelik, ön koşul olarak sunulan 12 farklı ölçüm aletini bu konunun uzmanı global markalardan satın alarak, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) onaylı laboratuvarlarda kalibre ettirdi.

Şirket, ölçüm aleti satın alımı, ölçüm aletlerinin kalibre ettirilmesi, Arçelik Pazarlama A.Ş. bünyesindeki dört çalışanın iki farklı eğitime girip, eğitim sonucunda yapılan sınavlarda başarı göstererek sertifikalarını almaları sonucunda, “Ticari ve Hizmet Binası” kategorisinde “Enerji Verimliliği Danışmanı” unvanına sahip oldu.

Arçelik Pazarlama A.Ş. bu sertifika ile ofis, AVM, otel, kamu binası, okul, hastane, belediye binaları, stadyum, depo gibi ticari binalar ve hizmet binalarına, enerji etüdünün yapılması, verimlilik artırıcı proje hazırlama ve uygulama, enerji yönetimi danışmanlığı ve enerji performans sözleşmelerinin yapılması konusunda hizmet verebilecek.


Yükleniyor...
Yükleniyor...