01-07-2019
Şeffaf ve Akıcı Bir Tasarım: İmak Ofset Yönetim Ofisi

Şeffaf ve Akıcı Bir Tasarım: İmak Ofset Yönetim Ofisi

Farklı tasarım öğelerinin özgün bir şekilde birleştirilmesi ile gerçekleştirdiği ofis tasarımlarında çalışanlar için canlı ve motive edici bir çalışma ortamı sunan EDDA Mimarlık, İmak Ofset Yönetim Ofisi’nin iç mekanlarını renkli, dinamik ve işlevsel bir stilde tasarladı.

Çekirdekte kurgulanan sosyal alanlar etrafında tasarlanan departmanlar ile çalışanlar için keyifli bir ortam oluşturan EDDA Mimarlık, kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile çalışan motivasyonunun en üst noktaya çıkarıldığı bir ofis tasarımı kurguladı.

İmak Ofset’in iki bin beş yüz metrekare alanda yer alan yönetim ofis katlarını tasarlayan EDDA Mimarlık, işverenin isteği doğrultusunda farklı fonksiyonlar ve departmanların dağılımını üç ayrı kata yaymış. Yönetim ofisi girişi, dairesel formda tasarlanarak karşılama ve bekleme alanları şekillendirilmiş. Bu anlayışla tavan, aydınlatma ve mobilyalara da bu organik formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi devam ettirilmiş. Birinci katta firma ürünlerinin yer aldığı showroom ve toplantı odaları, ikinci katta dinlenme odaları ve özel banyoları ile beraber yönetici odaları, yönetim kurulu toplantı odası, pazarlama ve satış departmanları ile tüm ofis çalışanlarının kullanımına yönelik kafe ve oturma alanları tasarlanmış.

Canlı renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile tasarımda dinamik ve modern stil

Kullanıcı isteklerinin de etkili olduğu renk seçimleriyle departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulurken, çalışma ekibini yoğun iş temposu içerisinde dinamik tutacak canlı renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile tasarımda dinamik ve modern bir stil yakalanmış. Yönetici odalarında ise kullanılan halı, mermer, doğal ahşap ve metal gibi malzemeler ile yakalanan, daha yalın bir çizgi olmuş. 170 kişilik yemekhane ve açık teras ayrıca masa tenisi ve langırt ile çalışanların sosyalleşip günlük stresini atabilecekleri sosyal alanlar ile beraber 100 kişilik eğitim ve seminer odası ve yurt dışından gelen misafirler için düşünülen süit odaları üçüncü katta konumlandıran EDDA Mimarlık, sunduğu yenilikçi ve yaratıcı çözümler ile geleneksel kalıpların ötesine geçen bir çalışma ortamı sağlıyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...