01-07-2019
Türkiye’nin Mega Kentsel Dönüşüm Projesi, Sur Yapı Antalya Hızla Yükseliyor

Türkiye’nin Mega Kentsel Dönüşüm Projesi, Sur Yapı Antalya Hızla Yükseliyor

Sur Yapı’nın Kepez-Santral bölgesinde sekiz milyar TL yatırımla hayata geçirdiği 19 bin bağımsız bölümden oluşan Antalya Projesi’nin 93 bloktan oluşan ilk etabında kaba inşaatı yüzde yüz oranında tamamlandı. İkinci etap olan Sur Cadde’nin kaba inşaatı yüzde 70 seviyesine gelirken üçüncü etap Turkuaz’da temel seviyesinin üzerine çıkıldı.

Sur Yapı, Antalya’da hayata geçirdiği Türkiye’nin mega kentsel dönüşüm projesinin inşasına hızla devam ediyor.  2019 Aralık ayı içerisinde projenin ilk etabında teslimlerinin başlaması planlanıyor. Tamamlandığında yaklaşık 70 bin kişinin yaşayacağı mega şehrin kendi hastaneleri, okulları, spor alanları, kültür alanları, camileri, alışveriş merkezi, alışveriş caddesi, dev şehir parkı ve ulaşım ağı olacak.

Park etabı içindeki yeşil alan Antalya’nın en büyük şehir parkı olacak

Projenin park etabı içerisinde yer alacak 157 bin metrekare yeşil alan, Antalya’nın en büyük şehir parkı olacak. Kurulacak dev şehir parkının içerisinde piknik alanı, sera alanı, semt pazarı, pergola altı dinlenme alanları, iskele alanları, etkinlik çadırı, göletler, yeşil alanlar, süs havuzları, geniş meydanlar, amfi alanları, köy meydanı, gölet kafeleri ve çim sahaları yer alacak.

Altı bin 417 konuta sahip Park Etabında yer alan 93 bloğun kaba yapı imalatı yüzde yüz tamamlandı. İnce yapının ise yüzde 60 seviyesinde geldiği projede, bazı bloklarda dış cephe kaplamalar tamamlanmış durumda. Kalan blokların dış cephe kaplamaları ve iş bitişleri hızla devam ediyor.

İkinci etap Sur Cadde de hızla yükseliyor

Antalya’ya 70 bin kişinin yaşayacağı yeni bir şehir kazandıran Sur Yapı Antalya Projesi, 1.3 kilometre uzunluğundaki caddesiyle de göz dolduruyor. Alışverişten sanata, modadan finansa kadar her zevke ve ihtiyaca hitap eden, Sur Cadde’de günlük ayak hareketinin 100 bin, aylık 3 milyon, yıllık 36 milyon olması bekleniyor. İkinci etapta yer alan Sur Cadde’de inşaat hızla ilerliyor, kaba inşaatı %70 seviyesine geldi. Tamamlandığında İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nin bir benzerini Antalyalılarla buluşturacak olan Sur Cadde’de ticari alanlar, ofis ve dairelerin yanı sıra gündüz nüfusunu da çekecek pek çok sosyal ve kültürel aktivitenin yer alacağı caddede 1.3 kilometre uzunluğunda tramvay hattı da yer alacak.

Turkuaz etabı doğanın rengarenk dokunuşlarıyla parlayacak

Bin 105 adet bağımsız bölümden oluşan Sur Yapı Antalya Projesi’nin merakla beklenen üçüncü etabında da hafriyat işlemleri tamamlandı, temel seviyesinin üzerine çıkıldı. “Suyla gelen medeniyet” temasının hakim olduğu Turkuaz etabının tüm blokları su kenarında yer alıyor. Turkuaz etabı, yemyeşil bahçesi ve rengarenk çiçekleri, çocuklar ve yetişkinler için dört mevsim kullanılacak açık ve kapalı yüzme havuzları, gölet kenarındaki dinlenme alanları, site konsepti içerisinde oluşturulan meydanlar, yürüyüş yolları ve modern çevre düzenlemesiyle ön plana çıkıyor. Türkiye’nin markası Antalya’da inşa edilen bu modern şehirde geniş balkon kapıları, turkuaz rengi göletlerin, portakal ve limon ağaçlarının, zeytinliklerin, rengarenk çiçeklerin bulunduğu Turkuaz etabına açılıyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...