01-08-2019
Blueground’tan Aydınlatma, Renk, Desen Uyumuyla Yaratılan Sıcak ve Rahat Alanlar

Blueground’tan Aydınlatma, Renk, Desen Uyumuyla Yaratılan Sıcak ve Rahat Alanlar

Dairelerinde orta ve uzun vadeli konaklama hizmeti veren Blueground, misafirleri için konforlu yaşam alanları tasarlıyor. Dairelerin dekorasyonunda işlevsellik, estetik ve minimalizm ön plana çıkıyor.

Kendi iç mimarları tarafından dizayn edilip kaliteli mobilyalarla döşenen Blueground dairelerine etkileyici tasarım detayları eşlik ediyor. Şirket, 300’ü İstanbul’da olmak üzere Yunanistan, Dubai ve ABD'de toplam 2200 daire ile faaliyet gösteriyor.

Bir amaca hizmet eden benzersiz tasarımlar

Blueground daireleri detaylara büyük özen gösterilerek tasarlanıyor. Dairelerde kullanılan tüm ürünler, misafirlerin yüksek standartları göz önünde bulundurularak tedarik ediliyor. Blueground tasarım ekibi mimarlık ve endüstriyel tasarım disiplinlerinden gelen ve çoğunluğu İstanbul’da yerleşik olan 10 yetenekli profesyonelden oluşuyor. Bu ekip, tüm dairelerin özel yapım ahşap mobilyalar, teknolojik ürünler ve lüks tekstil ürünleri ile donatıldığından emin olmak için çalışıyor. En konforlu deneyimi sunmak için akıllı TV'ler, hoparlörler ve ev asistanları gibi üst düzey araçlar da Blueground dairelerinde yerlerini alıyor.

Az çoktur konsepti, minimal tasarımlar…

Her dairede Blueground tarafından tasarlanan kanepeler, tekli koltuklar ve yemek takımı gibi modern ve şık tasarımlı öğeler bulunuyor. Seri üretim gibi hissettiren mobilyalardan bir kaçış yaratmak amacıyla el yapımı vintage ürünler Türkiye’den sağlanıyor. Dairelerin tasarımında kullanılan renkler, organik kumaşlar, çekici kokular ve natürel materyaller duyulara hitap ediyor. Blueground dairelerinde ağırlıklı olarak gri, bej ve toprak tonları kullanılıyor. Doğal ahşap parkeler, mermerler, deri ve pirinç detaylar zarif ve şık bir atmosfer yaratıyor. “Az çoktur” konseptinin sonucu olarak sadece yeterli sayıda mobilya kullanılıyor. Dairelerin minimal tasarımı konukların kendi zevklerini yaşam alanlarına taşımalarına da olanak veriyor.

Aydınlatma, renk, desen ve ölçeklerin kombinasyonuyla oluşan sıcak ve rahat alanlar

Blueground Dizayn Direktörü Jessica McCarthy, duyuları tetikleyecek ve insanların yaşamlarını zenginleştirecek alanlar yaratıyor. Tasarım kurallarının da yıkılmak için var olduğuna inanıyor ve şöyle diyor:

“Uyguladığımız çeşitli tasarım tipleri aydınlatma, renk, desen ve ölçeklerin en iyi kombinasyonu. Tüm bu detayları bir araya getirerek sıcak ve rahat yaşam alanları yarattığımızdan emin oluyoruz. Yaşamayı seçtikleri yerlerde, insanların kendilerini evlerinde hissetmelerini amaçlıyoruz. Ev deneyimini değiştirmek ve zenginleştirmek için buradayız. Mobilya, aydınlatma ve aksesuarlar konuklarımızın sahip olmayı arzuladığı yaşam tarzlarıyla örtüşüyor ve Blueground sayesinde bu yaşam tarzını deneyimleyebiliyorlar.”


Yükleniyor...
Yükleniyor...