01-08-2019
Karaderili Şirketler Grubu'ndan Krallara Layık Proje: Therma City

Karaderili Şirketler Grubu'ndan Krallara Layık Proje: Therma City

Marmara’nın yükselen değeri beş yıldızlı Terma City, 180 milyon dolarlık yatırım değeri ile hayata geçti. 2200 yatak kapasitesi, beş yıldızlı SPA’sı, özel olarak dizayn edilen 1000 m2 başkanlık süiti, 250 ile 500 m2’lik kral daireleri ve havuz kenarı davet salonuna sahip proje, tüm görkemiyle kapılarını açtı.

İstanbul’a en yakın termal su bölgesi olma özelliğini taşıyan Terma City’nin Yalova’daki turizm kapasitesini üçe katlaması bekleniyor. Özel olarak dizayn edilen, 1000 m2 başkanlık süitinin yer aldığı projede 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 20 adet kral dairesi bulunuyor.

Kral dairelerinin 16 adedi tek kat ve ortalama 250 m2, dört adedi de dubleks 500 m2 olarak planlandı. Dairelerde, ebeveyn yatak odası, ebeveyn banyo, ikinci yatak odası ve banyosu bulunuyor.  Projenin, büyüklüğü 130 m2 olarak planlanan salonlarında bar, piyano, tamamı özel tasarım yemek ve oturma grupları bulunuyor.

Dubleks kral dairelerinde ise diğerlerine ek olarak sauna, hamam, çalışma odası, bakıcı odaları, mutfak, 200 m2 salon bulunuyor. Ebeveyn yatak odasında kumandalı döner yatak, masaj yatakları ve elektrikli kumanda ile karartılabilen camlar kullanıldı. Kral dairelerinde birinci sınıf mermer ve özel tasarım seramikler kullanıldı. Mobilyalar özel tasarım olarak dizayn edildi. Altı kral dairesinin terasında manzaraya karşı separatörlü jakuzi bulunuyor.

Termal artık sadece “şifa” değil

Sağlık turizmine büyük önem verilen proje kapsamında, 5 yıldızlı lüks termal turizm kompleksi, 6 bin metrekare sağlık, spa&kür merkezi, fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları; ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar bulunuyor.

Ziyaretçiler için her ayrıntının düşünüldüğü projede, 8 aile hamamı, kadın-erkek ayrı hamamlar, cilt bakım odası, fitness, güzellik salonu, kapalı havuz, kese odası, plates studio, sauna, solaryum, 11 terapi odası, 2 kadın terapi odası, termal sıcak su havuzu ve jakuzi, üç tane VIP terapi salonu ve vitamin barın da bulunduğu proje, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek yapılandırıldı.

Proje, Türkiye’nin kongre oteli olmaya aday

Karaderili Şirketler Grubu Terma City’e yaptıkları yatırımlarla iş dünyasının büyük ihtiyaç duyduğu kongre ve seminer alanlarını da hizmete sokacak. Proje kapsamında 3 bin 500 m2 alan üzerine, kongre ve toplantıların yapılabileceği üç bin kişilik salon yer alıyor. Projede yer alan bu salon aynı zamanda dörde bölünüp daha küçük gruplara hitap edebilecek seviyelere gelebiliyor. Bunun haricinde, proje içerisinde her biri 90 m2 olarak düşünülen 8 toplantı salonu, banket ofis, vestiyer ve basın odası ve çeviri odalarına sahip olacak. Havuz başında 1500 kişilik akşam yemeğinin sunulmasına da olanak tanıyan salonlarda, kurumsal firmalar hem termal su ile buluşacak hem de profesyonel hizmet verecek. Böylelikle Yalova turizminde en büyük sorun olan hafta içi boş kapasite durumuna son verilmesi planlanıyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...