01-08-2019
Capatect Isı Yalıtım Sistemleri İle Soğutmada Büyük Tasarruf

Capatect Isı Yalıtım Sistemleri İle Soğutmada Büyük Tasarruf

Hava sıcaklıklarının yükselişine bağlı olarak elektrik tüketiminde ciddi oranda artışların yaşandığı yaz mevsiminde, artan faturaları yüzde 50’ye varan oranda düşürmek, Filli Boya Capatect Isı Yalıtım Sistemi ile mümkün.

Türkiye’de tüketilen enerjinin yüzde 37,2’si binalarda, yüzde 32’si sanayide ve yüzde 27,2’si ulaşımda harcanırken, konutlarda tüketilen toplam enerjinin yüzde 75’inden fazlası ısıtma ve soğutma işlemlerinde kullanılıyor. Bu durum, Türkiye’deki toplam enerjinin yüzde 26’sını binaları ısıtma veya soğutmada harcadığımızı gösteriyor.

Isı yalıtımının kışın faydalı olduğu düşünülse de yaz aylarında ısı yalıtımlı binalarda dışarıdan gelen sıcaklık daha az hissediliyor. Dolayısıyla, soğutma giderlerinde yüzde 50’ye varan oranda düşüş sağlanabiliyor.

Filli Boya’nın 2003 yılında pazara sunduğu Capatect Isı Yalıtım Sistemi, yaz sıcaklarının yoğun hissedildiği günlerde enerjide tasarruf yapmak isteyen tüketiclerin yardımına koşuyor. Yapıştırıcısından son kat kaplama ve boya ürünlerine kadar, birlikte uyumlu, standartlara uygun ve uzun ömürlü bir sistem sunan Capatect Isı Yalıtım Sistemi’nin tüm ana ürünleri Filli Boya tesislerinde üretiliyor. Filli Boya aynı zamanda ürünlerin uygulaması konusunu da güvenilen uygulamacılara emanet ediyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...