01-09-2019
Evden Uzaya Kadar Enerji Verimli Teknolojiler

Evden Uzaya Kadar Enerji Verimli Teknolojiler

Toplumların yaşam kalitesini artırmak ve sürdürülebilir dünya hedefine katkı sağlamak amacıyla “evden uzaya” kadar çok geniş bir alanda enerji verimli teknolojiler geliştiren Mitsubishi Electric, Türkiye’de birçok projede çözüm ortağı konumunda. 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, enerji tasarrufuna yönelik yeni nesil teknolojiler geliştirmeye devam ederek markanın 100. yıldönümü olan 2021 yılına kadar ürün kullanımından ve üretimden kaynaklanan karbondioksit salınımını yüzde 30’a varan oranda azaltmayı hedeflediklerini belirtti

Enerjinin tasarruf bilinci çerçevesinde tüketilmesini sağlamak için kutlanan 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, “Özellikle sanayide enerji kullanımının, üretimde ve üretim standartlarında bir düşüşe neden olmadan azaltılması gerekiyor. Konutlar, ofisler ve kamuya açık tüm büyük projelerde tüketilen enerjiden tasarruf edilmesi de büyük önem arz ediyor” dedi.

Kaynakların verimli kullanımı kritik önem taşıyor

Mitsubishi Electric’in tüm ürün ve çözümlerinin ileri teknoloji, kalite ve enerji tasarrufu çerçevesinde geliştirildiğinin altını çizen Saraçoğlu, “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çevre dostu binalar, fabrikalar ve alt yapı projelerinin iklimlendirme, otomasyon, asansör, yürüyen merdiven ve görsel veri sistemleri için iddialı bir çözüm ortağıyız” diyerek şu bilgileri aktardı;

 

Dünyada mevcut kaynakların en etkili ve verimli şekilde kullanımı gittikçe daha fazla önem kazanmaya başladı. Biz de Mitsubishi Electric olarak, dünyada ve Türkiye'de "evden uzaya" kadar hizmet verdiğimiz sistem çözümleriyle öne çıkıyoruz. Otomasyon sistemleri ile sanayide, hayatın içinden bir proje olan Marmaray'da enerji verimliliği alanında yüksek katma değer sağlıyoruz.Markamızın Sanayi 4.0 bakış açısını yansıttığımız dijital fabrika konseptimiz e-F@ctory ile fabrikalara daha hızlı, verimli ve çevreci üretim imkanı tanıyoruz. A+++ enerji sınıfında sistem ömrünü tamamlayana kadar çevre dostu, maksimum enerji tasarrufu sağlayan klima sistemlerimiz ile sorunsuz bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Mitsubishi Electric tarafından icat edilen ve sadece markamız asansörlerinde bulunan kabin içi yüke göre asansör hızı belirleme teknolojimizle yüksek enerji tasarrufunun yanı sıra CO2 salınımını azaltıyoruz.

 

Üretimden ve ürünlerden kaynaklanan CO2 emisyonları azaltılıyor

Tüm faliyetlerini “Eco Changes” (Eko Değişim) ilkesi doğrultusunda hayata geçirdiğini belirten Saraçoğlu şunları aktardı; Enerji verimli yeni nesil teknolojiler geliştirmeye devam ederek markamızın 100’üncü yıldönümü olan 2021 yılına kadar ürün kullanımından kaynaklanan karbondioksit salımını 2001 mali yılına kıyasla, üretimden kaynaklanan karbondioksit salımını ise 1991 mali yılına göre yüzde 30’a varan oranda azaltmayı hedefliyoruz. Mitsubishi Electric, üretim tesislerinde yüksek verimlilik sağlayan ekipmanların kullanımı ve operasyonların revizyonu gibi tedbirlerle üretimden kaynaklanan toplam CO2 emisyonları 1.43 milyon ton hedefinin de altına inerek 1.3 milyon tona düşürüldü. Pazarda kullanılmakta olan ürünlerden kaynaklanan CO2 emisyonları ise yüzde 36 düzeyindedir.


Yükleniyor...
Yükleniyor...