01-09-2019
Talsad Dijital Dönüşüm Projesini, Corporate Sense Yürütüyor

Talsad Dijital Dönüşüm Projesini, Corporate Sense Yürütüyor

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) Dijital Dönüşüm projesini Corporate Sense liderliğinde gerçekleştiriyor.

Ülkemiz alüminyum pazarının sağlıklı büyümesi ve gelişmesi, Türk Alüminyum sektörünün dünya ve bölge pazarlarındaki payının artması için çalışan, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD), sahip olduğu gücü Corporate Sense liderliğinde gerçekleştirdiği Dijital Dönüşüm projesiyle geleceğe taşıyor. Yeni ve ileri teknoloji uygulamalarının yaygınlaşması, çevre, insan sağlığı ve kalite alanında iyi uygulamaların çoğaltılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması, sektörel bilgi, farkındalık ve veri kalitesinin geliştirilmesi konularına odaklanan TALSAD için hazırlanan Dijital Dönüşüm projesi, 3 ana fazdan oluşuyor.

TALSAD’ın Dijital Dönüşüm projesini, yazılım uygulamalarıyla şirketlerin tüm süreçlerini ve yönetsel faaliyetlerini uluslararası standartlara taşımasını, yönetimlerin etkinlik ve verimliliğinin artmasını sağlayan Corporate Sense Yazılım ve Danışmanlık A.Ş. yürütüyor.

Alüminyum endüstrisinin çatı kuruluşu TALSAD’ın belirleyici rolünün, Dijital Dönüşümle daha da ileriye taşınacağını dile getiren Corporate Sense Kurucu Ortağı ve CEO’su Mert Demirci, “Bizim işimiz, müşterilerimizin yönetmesi gereken tüm süreçler hakkında düşünmek, profesyonel deneyimlerimizi ve dijital yetkinliklerimizi kullanarak çözüm üretmektir. 3 faz halinde gerçekleştireceğimiz proje, TALSAD bünyesinde gerçek bir Dijital Dönüşümü ifade ediyor” dedi.

Proje 3 ana fazdan oluşuyor

Proje hakkında bilgi veren Mert Demirci, “Birinci fazda yapacağımız çalışma, TALSAD’ın raporlarını, mobil tabanlı iş zekası uygulamaları üzerinden yönetim üyelerinin kullanımına açabilmesini sağlayacak. Bu çalışmada, Corporate Sense bünyesinde geliştirdiğimiz Trade Sense modülünü kullanacağız” şeklinde konuştu.

Projenin ikinci fazını, dernek süreçlerinin dijital ortama taşınmasının oluşturacağını belirten Mert Demirci, “Üçüncü fazda ise, TALSAD’ın tüm dijital ürünlerini ve faaliyetlerini, web tabanlı portal uygulamaları ile üyelerinin bilgisine, kullanım ve entegrasyonuna açmasını sağlayacağız” dedi.

TALSAD Dijital Dönüşüm projesini çok önemsediklerini belirten TALSAD Genel Sekreteri Erol Metin, “Bu proje ile Türkiye alüminyum sektörünü ilgilendiren, üreticilerimizin ve sektör kuruluşlarının iç ve dış pazarlara yönelik verileri dinamik bir ortamda ve her an hazır kullanılabilecek şekilde şirketlerimize sunacağız. Alüminyum sektöründe üretim, iç tüketim, İthalat ve ihracat kalemlerinden oluşan Pazar dengesini düzenli ve güvenilir bir şekilde takip edeceğimiz bir sistemi böylece kurmuş ve dijital ortama aktarmış olacağız. Böylelikle TALSAD Üyeleri iç ve dış pazarlardaki gelişmeleri anlık olarak gözlemleyebileceklerdir” dedi.


Yükleniyor...
Yükleniyor...