01-09-2019
Alüminyum Sektörü Dev Buluşmaya Hazır

Alüminyum Sektörü Dev Buluşmaya Hazır

Türkiye’de 27 yıldır metalurji sektörünün önde gelen fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarı - ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10 ve 11 no’lu hollerinde katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

ALUEXPO, sektörün gücü ve coğrafi konumunun avantajı ile dünyanın dört bir yerinden gelen alüminyum üreticilerinin ve tedarikçilerinin vazgeçilmez buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Bu yıl ALUEXPO 2019, 35 ülkeden 220 yabancı, 400’e yakın katılımcısı ile en son gerçekleştirilen 2017 fuarına göre yabancı katılımcı sayısında yüzde 40, toplam katılımcı sayısında yüzde 25 artış ile büyümesine devam ediyor.  Fuarı alüminyum üreticileri ve tedarikçileri olmak üzere yoğun olarak alüminyum ürün kullanan inşaat ve yapı, otomotiv, beyaz eşya, savunma, ulaştırma, ambalaj, enerji, alüminyum mutfak eşyası ve daha birçok sektör ilgilisinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Alüminyum sektörünün uzmanları 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu Sahnesi’nde

Aluexpo 2019 Fuarı ile eş zamanlı olarak, TALSAD, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi METEM ve Tübitak MAM iş birliği ile 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu gerçekleştirilecek. Sempozyumda sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunmak için etkin bir ortam yaratacaklar. Sempozyum, sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi sağlayacak ve Türkiye'nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceğine projeksiyon oluşturacak.

9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu, EAA (Avrupa Alüminyum Birliği), IAI (Uluslararası Alüminyum Enstitüsü), GLAFRI (Global Alüminyum Folyo Üreticileri Birliği) destekleriyle uluslararası içeriklerle programlanıyor. Avrupa Alüminyum Birliği Direktörü ve GDA Alman Alüminyum Birliği Genel Müdürü de konuşmaları ile sempozyumda yer alacak.

Alüminyum Döküm ve Yüksek Basınçlı Döküm teknolojileri ALUEXPO da yer alıyor

Hızlı büyüyen döküm sektörü açısından büyük önem taşıyan ALUEXPO 2019, döküm sektörünün hem üreticileri hem de tedarikçilerini bu profesyonel platformda buluşturuyor. Alüminyuma en yüksek değeri katan döküm teknolojileri de Aluexpo’da yerlerini alıyor. Birincil ve ikincil alüminyum üreticileri ile döküm, kokil ve yüksek basınçlı döküm ve dövme, hadde teknolojileri üreticileri ve kullanıcıları Aluexpo 2019’ da buluşacak.

T.C. Ticaret Bakanlığından  “Alım Heyeti” Desteği

ALUEXPO 2019 İhtisas Fuarına, yurtdışı tanıtım faaliyetlerimizin yanı sıra uluslararası ziyaretçi sayısının attırılması amacıyla T.C. Ekonomi bakanlığının koordinatörlüğünde düzenlenen “Alım Heyeti” programından destek geldi. Alım heyeti programı kapsamında tüm alüminyum sektörünü hedefleyen heyet çalışmaları başlatıldı. Ekonomi Bakanlığı’ndan gelen desteğin yanı sıra organizatör firma Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen yurtdışı alım heyetleri ile bu daha fazla ziyaretçi bekleniyor.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...