01-11-2019
İnşaat sektörü, Şantiyelerde Anlık Takip Sağlayan Wipelot ile Hız Kazanıyor

İnşaat sektörü, Şantiyelerde Anlık Takip Sağlayan Wipelot ile Hız Kazanıyor

Ekipmanların, iş makinelerinin yeri, ne kadarının kullanılır durumda olduğu, personellerin yeri, verimliliği ve çalışma ortamının güvenliği gibi pek çok farklı unsuru takip eden Wipelot, inşaat sektöründe enerji tasarrufu, kalite, hız, verimlilik ve ciro artışı sağlarken Şantiyelerde olası kazaları engelleyebilmek için de çözümler sunan Wipelot sistemleri, her türlü koşul ve alanda güvenle çalışabilmeye olanak tanıyor.

Endüstriyel ve zorlu çalışma ortamlarına uygun olarak geliştirilen gerçek zamanlı konum belirleme sistemi Wipelot, kişinin veya ekipmanın hangi katta, hangi odada olduğu ve ekipmanın kullanıma uygun olup olmadığını kolayca tespit edebilmesiyle şantiye işlerine büyük kolaylık getiriyor. Kaybolan ekipmanların nerede olduğunu da kolaylıkla bulabilmeyi sağlayan Wipelot, ekipmanlardan en verimli şekilde yararlanarak inşaatı gecikmesiz olarak tamamlamaya yardımcı oluyor.

Wipelot sayesinde pek çok inşaatın en büyük sorunları arasında yer alan; “Ekipmanlarım, iş makinelerim ve demirbaşlarım nerede? Şu an kaç adet demirbaşım var ve kaçı kullanımda? personelim nerede, verimli çalışıyor mu, bir kaza ya da sorun yaşadı mı? İş makineleri çalışanlarıma çarpabilir mi? Ortamdaki sıcaklık, nem, gaz değerleri ne durumda ve çalışanlarım için sorun teşkil edebilir mi? Şantiyemin hangi bölümünde kaç çalışan ve kaç saatlik iş var?” gibi soruların cevaplarını bulmak çok kolay hale geliyor. Görünmeyeni görünür hale getiren Wipelot, sunduğu bu sistemle enerji tasarrufu, kalite, hız, verimlilik ve ciro artışına imkan tanıyor.

İş ortamına güven getiren teknoloji

Türkiye’nin ilk ve tek kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemi olma özelliğine sahip olan Wipelot, ISG Sistemi ile, iş güvenliği açısından yüksek risk taşıyan tehlikeli ortamlarda çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olabilmek ve müdahale sürelerini kısaltabilmek için çözüm getiriyor. İş ortamının ve çevrenin zarar görmesini engelleyen Wipelot ISG, çalışma ortamının genel güvenliğini sağlıyor. Çalışanın iş yapış anında durumunu gözetim altında tutup çalışan yoklaması yapabilen, 7/24 kesintisiz ve gerçek zamanlı çalışabilen bu sistem ile iş gücü ve zaman kaybı da önleniyor. İş makineleri, çalışanlar veya ekipmanlar arasında meydana gelebilecek kazaları önlemeye yönelik bir yaklaşma-çarpışma uyarı sistemi olan Wipelot SafeZone ise iş makinesi ile işçi birbirine fazla yaklaştığında sesli, titreşimli ve görsel uyarı vererek sürücü ve yayaları çarpışmalara karşı uyarıyor.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...