01-11-2019
Şık ve Dayanıklı Banyo ve Mutfak Yüzeyleri Gücünü Kuvarstan Alıyor

Şık ve Dayanıklı Banyo ve Mutfak Yüzeyleri Gücünü Kuvarstan Alıyor

Dünyanın büyük kuvars taş üreticilerinden Cosentino, banyo ve mutfak zeminlerine özel ürettiği çizilme, hijyen ve leke dayanımı yüksek ürünler ile tasarımcılara doğal taşlarla kıyaslanamayacak kadar çok çeşitli renk ve desenler sunuyor.

Mutfaklar ve banyolar evin en çok kullanılan alanlarının başında geliyor. Sık kullanılan, darbeye ve çizilmeye açık olan bu alanlarda dayanıklı yüzeylerin önemi de artıyor. Dünyanın büyük kuvars taş üreticilerinden Cosentino, evlerinize şık ve dayanıklı yüzeyler sağlıyor.

 

Gelişmiş yemek kültürüne sahip Türkiye’de, dayanıklı mutfak tezgahlarının varlığı önem taşıyor.

nanoteknolojiyle geliştirilen kuvars yüzeyler ise, yüzeylerde dayanıklılık kriterini sağlayan en önemli faktörlerden biri. Kuvars esaslı kompoze taş teknolojisi bu ihtiyaca mükemmel cevap veriyor. Doğadaki en sert ve dayanıklı doğal malzemelerden biri olan kuvars ile üretilen tezgahlar nanoteknolojiyle daha da gelişti. Örneğin, banyo ve mutfaklarda uzun yıllardır geleneksel olarak mermer ve granit kullanılıyordu. Granit bir tezgahın gözenekli yapısı sebebiyle bölgesel ezikler ve lekeler oluşuyordu. Oysa, nanoteknolojiyle geliştirilen kuvars yüzeyler, her türlü mutfak asitlerine, lekelere ve çizilmelere çok yüksek direnç gösteriyor. Gözeneksiz yapıları ile kolayca temizlenirken, çizilme ve lekelere karşı üst seviyede dayanıklılık sağlıyor.

 

Mermer ve granitten çok daha uzun ömürlü

 

Kuvars esaslı kompozit yüzeyler, tüm dünyada son 10 yılda çok hızlı bir büyüme trendi içinde. Ürünün renk çeşitliliği ve yüksek dayanımı hızlı büyümenin ana etkeni. Ürünlerinde yüzde 90-95 seviyesinde doğal kuvars bulunduran, mermer ve granitten çok daha uzun ömürlü olan ürünleriyle Cosentino, yüksek çizilme, hijyen ve leke dayanımı sunuyor. Doğal taşlar ile kıyaslanmayacak kadar çok çeşitli renk ve desenler ile tasarımcılara çok daha zengin alternatif imkanı veriyor.

 

Mutfakta İskandinav esintileri ve endüstriyel çağrışımlar

 

 İskandinav tarzı mutfaklar, beyaz yoğunluklu bir işlevselliği ahşapla tamamlarken, endüstriyel renklerin hakim olduğu mutfaklarda metal ve beton görünümü baskın oluyor. Cosentino’nun, İskandinav ve endüstriyel tarza uygun yüzeyleri kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor.

 

İskandinav tarzda Silestone, endüstriyel tarzda Dekton

 

Cosentino, ünlü tasarımcı Daniel Germani’nin metal ve betondan aldığı ilhamla tasarladığı, ultra kompakt yüzey Dekton’un çevre dostu Industrial koleksiyonu ile kullanıcılara çağdaş ve kentsel bir üslup sunuyor. Beyazın olağanüstü saflığını bir adım ileri taşıyan Silestone, yüzey sektörünün en parlak ve en göz alıcı beyaz tonunu Iconic White’la sağlıyor. En zorlu alanlarda dahi üstün ışıltı ve parlaklık sunmak üzere tasarlanan Iconic White’a ek olarak diğer beyaz alternatifleri Blanco Zeus, Blanco Norte, Blanco Maple ve White Storm da en çok tercih edilen renkler kategorisinde üst sıralarda bulunuyor.

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...