01-02-2020
Baumit, Nitelikli Yapıların Artması İçin Üretime Devam Ediyor

Baumit, Nitelikli Yapıların Artması İçin Üretime Devam Ediyor

Baumit Türkiye'nin bağlı bulunduğu Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid, Türkiye’ye geldi. Robert Schmid, Gebze’de bulunan, Türkiye’nin en modern ve ileri teknolojili kuru harç ve yapı kimyasalları tesisini ziyaret etti. Ziyareti sırasında Gazeteci Ekonomist Cem Seymen ile bir araya gelerek Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Schmid Industrie Holding Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid’in değerlendirmelerinden satır başları şu şekilde:

“Baumit olarak, Avrupa’nın en başarılı yapı malzeme üreticilerinden biriyiz. 1,2 milyar Euro ciro ile sektöre katkımız oldukça büyük. Türkiye, finansal anlamda zor günlerden geçse de sahip olduğu ekonomi potansiyeli ile bu süreçten hızlı bir şekilde çıkacaktır. Türkiye aynı zamanda inşaat sektör potansiyeli de yüksek bir ülke. Bu nedenle biz de inşaat sektörünün gelişimi ve nitelikli yapıların üretiminin arttırılması adına önümüzdeki süreçlerde önemli bir misyon üstleneceğiz.”

Yeni vizyon odağı sağlıklı yapılar

“Şirket vizyonu olarak son yıllarda birinci sıraya aldığımız konu sağlıklı yapılar. İnsan ömrünün yüzde 90’ının kapalı alanlarda geçtiği gerçeğini göz önünde bulundurarak yönümüzü bu tarafa çevirdik. Önümüzdeki süreçte bu konuda Avrupa’da edindiğimiz tecrübeyi Türkiye pazarında daha da derinleştirmek istiyoruz.”

Yabancı sermayeciler ilgi duyuyor

Gazeteci-Ekonomist Cem Seymen ise, “Eğitimli ve bir o kadar da genç nüfusa sahip bir ülkeyiz. Çok genç, enerjik, sorunlara karşı çözüm odaklı ve açık fikirli bir popülasyona sahibiz. 2018 gayrisafi yurt içi hasılat rakamlarına bakıldığında Türkiye, dünyanın 17’nci Avrupa’nın ise 6’ncı en büyük ekonomisine sahip ülkesi konumunda. Böyle bir ülkeye yabancı sermayenin ilgi duyması çok doğal. Ben yapısal reformlarını başaran Türkiye’nin bundan sonra daha çok yabancı sermaye çekeceğine inanıyorum. Güvenilir ortak bulan yatırımcı, Türkiye’yi yükseltecek” ifadelerini kullandı


Yükleniyor...
Yükleniyor...