01-05-2020
Tüm İskele Uygulamaları İçin Tek Sistem: DokaScaff UNI

Tüm İskele Uygulamaları İçin Tek Sistem: DokaScaff UNI

Malzemesinin %80’i farklı uygulamalar için tekrar kullanılabilir olan DokaScaff UNI iskelesistemi, tüm kullanım alanlarında güvenli uygulama imkanı sunuyor.

 

Bir iskele ile birden çokuygulama yapabilmeyi sağlayan DokaScaff UNI, daha az sayıda farklı üründen oluşmasınedeniyle kurulum ve sökümde kolaylık sağlıyor, şantiyeye hız ve ekonomisağlıyor.

Malzemesinin %80’i tekrarkullanılabilir özellikte olan DokaScaff UNI iskele sistemi, çok doğrultulu diskkilitlemesine dayanılarak tasarlandı ve kullanıcılarına en yüksek ürün kalitesive mümkün olan en düşük bakımla dayanıklılık sunan yüksek dayanımlı çelik,otomatik kaynak ve kaplama olarak sıcak daldırmalı galvanizasyon kullanılarakimal edildi.

Kilitli disktertibatı/mekanizmasına dayanan tasarımıyla DokaScaff UNI, ağır endüstriyel veinşaat mühendisliği uygulamaları gibi en karmaşık ve zorlu iskele yapıları içinbile uygundur.

Sistemin sekize kadarbileşenini kamayla kenetleyip sabitleyen özel şekillendirilmiş deliklere sahipdiskler, standart dikmelerde 50 santimetrede bir kaynaklanmış yapıya sahip.Yatay ve çapraz elemanların uçlarında sabit olarak bulunan kamalar, deliklidiske tam olarak geçerek yüksek yük taşıma kapasiteli sert birleşim noktalarınısağlama alıyor. Disk deliklerinin biçimlendirilme yöntemi nedeniyle standartdikmeler ile yatay ve çapraz elemanlar, neredeyse her açıda birleştirilipsabitlenebiliyor.

DokaScaff UNI iskele sisteminde,73 santimetreden 307 santimetreye kadar değişen uzunluklarda, 32 santimetregenişliğinde çelik platformlar kullanılıyor. Bununla beraber tamamıylaalüminyum, karma alüminyum ve plywood platformlar, çelik veya alüminyummerdivenler gibi başka seçenekleri de bulunuyor. DokaScaffUNI iskele sistemibileşenleri, boyut ve kullanım bilgileriyle son kullanıcı deneyimini arttıranözelleştirilmiş işaretlerle geliyor.

Çokamaçlı tasarım

Yatay ve çaprazelemanların veya diğer bileşenlerin birleştirilmesiyle daha başka olasılıklaraimkan tanıyan delikli diskler, DokaScaff UNI iskele sistemine sürekli geometrikiyileştirmeler için üstün esneklik sağlar. Sistemin ayak başına 5.8 tona kadaryüksek yük taşıma kapasitesi, destekleme ve çeşitli çalışma iskeleleri boyuncaçözümlere ulaşmak için iskele uygulamalarının geniş bir aralığına izin verir.

Çokyönlü güvenlik

Güvenlik kemerisabitlenmesi için test edilmiş bağlama noktaları DokaScaff UNI iskele sistemikurulup sökülürken güvenliği arttırır. Her 50 santimetrede korkuluklarıneklenmesi ve alt korkulukların tüm çevreyi sarması sayesinde DokaScaff UNI,iskele sisteminin son kullanıcıları için güvenliği arttırır ve bileşenlerininbelgeli test kurumları tarafından doğrulanmasını da içeren Avrupa EN 12 810-1iskele kurma standardına uyumludur. 

Kolaykurulum

DokaScaff UNI iskelesistemi, sadece bir kişinin güvenlikle iskeleyi yukarı doğru kurulmasına izinveren taban elemanlarını kullanır ve ilk seviye bir kez yerleştirildiğinde,başka bir tesviyeye ihtiyaç duyulmaz.

Yatay elemanları birleştirmekiçin önceden yerleştirilmiş açılarda kamalarla kenetlenmiş bağlantılar vedikmelere yüklemek için sabit geçme bağlantıları, DokaScaff UNI iskelesistemine yüksek kurulum hızı sağlar. Konfigürasyona bakılmaksızın, öğrenmezamanını azaltan ve işçinin performansını arttıran kurulum iş akışı her zamanaynıdır.

Düşükmaliyet

DokaScaff UNI iskelesistemi bileşenlerinin %80’i bir uygulamadan diğerine tekrarkullanılabildiğinden, ekipman yatırımını azaltır. Geleneksel iskelelerin zamanalıcı vidalı birleşimlerinin yerine, bağlantılama işlemi basit ve kullanıcıdostu olduğundan, iş gücünden tasarruf sağlar. Taşınma ve çerçeve iskele ilekarşılaştırıldığında depolama için gerekli hacmi azaltır. Galvanizlenmiş yüzeyve sökülebilir kamalar gibi bağlantısız bileşenlerin yokluğu, DokaScaff UNIiskele sistemine daha uzun bir dayanıklılık sağlar.

İskeleKonfigürasyonları

          Cephe iskelesi

          Merdiven kuleleri

          Hacimli iskeleler

          Yük taşıyıcı kule iskeleler

          Çubuk donatı iskelesi

DokaScaffUNI iskelesisteminin kullanıldığı projeler

          Mazıdağı Gübre Fabrikası

          Karabiga Gübre Fabrikası

          Çiftçi Towers

          İstanbul Havalimanı

          Turkmenhimiya Gübre Fabrikası

          Kuzey Marmara Otoyolu

          Doha Green Line

          Lusail Iconic Stadium

          Tufanbeyli Termik Santral

 


Yükleniyor...
Yükleniyor...