01-05-2020
Su Yalıtımında Etkin Güç: QIS POBİMAX 1K

Su Yalıtımında Etkin Güç: QIS POBİMAX 1K

Tek bileşenli, bitüm poliüretan esaslı likit su yalıtım malzemesi, QIS POBİMAX 1K, zeminde, ıslak hacimlerde, asfalt membranlarda, kaplama altı alanlarda, temellerde ve perdelerde, alçı ve çimento panellerde, teras, çatı ve balkonlarda etkili koruma sağlıyor.

 

Uygulandığı yüzeye güçlü bir şekilde yapışarak elastik bir film tabakası oluşturan QIS POBİMAX 1K, hem dikey hem yatay yüzeylerde kolay uygulanabilir suya karşı etkin koruma sağlıyor. Tiksotiropik özellikte, fırça veya rulo ile kolaylıkla uygulanan QIS POBİMAX 1K, ek yeri oluşumuna engel olduğu gibi, sızıntı ihtimaline yer vermeyen tek parça halinde bir yalıtım oluşturuyor.

Su buharı geçirgenliğinde etkin, ideal çözüm…

Elastomerik Hidrofobik yapıya sahip olan QIS POBİMAX 1K,  soğuğa karşı da oldukça dirençli... Film -40°C’ye kadar elastikiyetini korurken, su buharına karşı geçirgenliği etkin olan QIS POBİMAX 1K, nefes alan bir yapıya sahip olduğundan, katman altında nem birikiminin oluşmasına engel oluyor. QIS POBİMAX 1K, herhangi bir şekilde zarar görse bile, zarar gören kısım kısa sürede kolayca tamir edilebiliyor. Kimyasallara karşı etkin direnç sağlayan ürün, düşey uygulamalarda akma ve sarkma yapmıyor.

Uygulama oldukça kolay

QIS POBİMAX 1K, suya karşı sağladığı korumanın yanında, uygulama kolaylığı ile de kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Ancak uygulamadan önce, yüzey hazırlıkları dikkatli bir şekilde yapılmalı. Uygulama öncesinde tüm yüzeyler taş, gres, parafin atıkları, çimento şerbeti, gevşek parçacıklar, kalıp ayırıcı ajanlar, kürlenmiş eski membranlar gibi aderansı zayıflatacak etkenlerden arındırılmalıdır. Yüzey mümkünse yüksek basınçlı su ile yıkanarak temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Yüzey bozuklukları QIS REPFIX gibi uygun ürünler ile tamir edilmelidir.

Kullanımdan önce, ambalaj açılarak ürün, düşük devirli bir karıştırıcı ile birkaç dakika karıştırılmalıdır. Karıştırılan ürün, astarlanan yüzeye dökülerek, tüm yüzey kaplanana kadar rulo ya da fırça yardımı ile minimum iki kat sürülmelidir. İlk kat uygulandıktan sonra minimum 12, maksimum 24 saat içinde ikinci kat uygulanmalıdır.

Astarlama için QIS PU ya da QIS Epo…

Astarlama işleminde, beton, çimento ve şap gibi emici yüzeyler için QIS PU ASTAR veya QIS EPO ASTAR kullanılmalıdır. Bu yüzeylerde nem maksimum yüzde beş olmalıdır. Nemli yüzeylerde ise QIS EPO ASTAR-NT tercih edilmeli.


Yükleniyor...
Yükleniyor...